Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2021, 20:45

Black Panther dołącza do Marvel’s Avengers; twórcy przedstawiają mapę drogową

Square Enix zaprezentowało długoterminowe plany względem Marvel’s Avengers. W grze pojawią się nowe wydarzenia, misje oraz Czarna Pantera.

W SKRÓCIE:
  • Zapowiedziano nową zawartość dla Marvel’s Avengers.
  • Gra wzbogaci się o 5 darmowych DLC.
  • W produkcji pojawią się nowi bohaterowie, misje, wydarzenia i przeciwnicy.

Pomimo bardzo słabego startu, jaki zanotowało Marvel’s Avengers, Square Enix dalej inwestuje w produkcję. Podczas internetowego wydarzenia Square Enix Presents przedstawiono plany dotyczące długotrwałego rozwoju gry. Firma stara się więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom, jakie wyrażali gracze. Tytuł wzbogaci się o nowe wydarzenia, misje oraz kosmetyczne zmiany. Do gry dodany zostanie również Czarna Pantera (Black Panther) i nowa zawartość fabularna.

Mapa drogowa rozwoju Marvel's Avengers - Black Panther dołącza do Marvel’s Avengers; twórcy przedstawiają mapę drogową - wiadomość - 2021-03-18
Mapa drogowa rozwoju Marvel's Avengers

Pierwszym etapem na nowej ścieżce rozwoju gry jest dzisiejsza premiera darmowego DLC dodającego postać Hawkeye’a. W dalszej kolejności wiosną otrzymamy aktualizacje The Tachyon Anomaly oraz Red Room Takeover. Pierwsze z nich pozwoli na rozgrywanie misji nawet czterema takimi samymi bohaterami. Gracze będą mogli więc rzucić się w wir walki grupą Thorów lub innych ulubionych herosów. Rozgrywka w tak skomponowanych zespołach oznaczać będzie również specjalne nagrody. Red Room Takeover z kolei skupi się na postaci Czarnej Wdowy. Nowe misje pozwolą Avengers stawić czoła zagrożeniom tytułowego Red Roomu, a dodatkowo przedstawią postać Yeleny Belovej, która pojawi się w nadchodzącym filmie Czarna Wdowa.

Na lato oraz dalszy okres zaplanowano trzy kolejne darmowe dodatki – Cosmic Cube, Wasteland Patrol oraz War for Wakanda. Pierwsze dwa wprowadzą do gry nowe misje. Jedna z nich skoncentruje się na zagrożeniu związanym z Kosmiczną Kostką. Drugie DLC wprowadzi nowy rodzaj wyzwania o nazwie War Zone.

Najważniejsza wydaje się jednak ostatnia z zapowiedzianych aktualizacji, czyli War for Wakanda. Wprowadzi ona do gry postać Czarnej Pantery, nowe stroje, lokację, przeciwników oraz frakcję. Z DLC tym wiąże się także świeża zawartość fabularna, która skupi się właśnie na królu Wakandy. W nowych misjach bohater będzie musiał razem z Avengers odeprzeć inwazję na jego kraj kierowaną przez Ulyssesa Klawa.

Oprócz tego Crystal Dynamics cały czas pracuje nad poprawkami błędów, które występują w grze. Na przestrzeni najbliższych miesięcy dodawane będą również nowe misje kategorii Omega. Zapowiedziano także wprowadzenie do tytułu strojów inspirowanych Marvel Cinematic Universe. Wszystkie powyższe informacje opublikowane zostały w dniu ważnym dla gry z jeszcze jednego powodu. To właśnie dzisiaj Marvel’s Avengers dostępne stało się również na konsolach PS5 oraz Xbox Series X/S.