Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2021, 11:13

Darmowy weekend daje Marvel's Avengers drugą szansę

Udostępnienie darmowego weekendu w Marvel's Avengers było strzałem w dziesiątkę. Gra zanotowała kilkusetprocentowy skok liczby aktywnych graczy na pecetach i osób oglądających tytuł na Twitchu.

W SKRÓCIE:
  1. Darmowy weekend z Marvel’s Avengers pozwolił grze wrócić do życia.
  2. Na pecetowych serwerach w szczytowym momencie bawiło się ponad 10 tysięcy ludzi.

Darmowy weekend z Marvel’s Avengers przywrócił grę do świata żywych. Tytuł na Steamie zanotował kilkusetprocentowy skok liczby aktywnych graczy, osiągając ponad 10 tysięcy osób na serwerach w szczytowym momencie, który przypadł na sobotnie godziny popołudniowe.

Ekipa Crystal Dynamics mimo kiepskiego odbioru gry w dniu premiery nieustannie pracuje nad rozwijaniem Marvel’s Avengers. Za nieco ponad dwa tygodnie pojawi się kolejna kampania, wprowadzająca postać Czarnej Pantery – War for Wakanda. Jej debiut zaplanowano na 17 sierpnia.

Do tej pory w pecetowej wersji Avengersów można było spotkać średnio 500 osób dziennie. Darmowy weekend, który oferuje m.in. wzrost liczby otrzymywanych punktów doświadczenia o 400%, podbił tę liczbę do kilku tysięcy. Poszerzyło się także grono internautów oglądających transmisje z produkcji na Twitchu.

Darmowy weekend daje Marvels Avengers drugą szansę - ilustracja #1
Wpływ darmowego weekendu jest widoczny gołym okiem. Źródło: steamdb.info.

Tak dobrymi liczbami Marvel’s Avengers mogło pochwalić się ostatnio w dniu premiery i krótko po niej, gdy w szczytowym momencie na serwerach biegało ponad 30 tysięcy pecetowych graczy. Należy też pamiętać, że prezentowany wyżej wykres dotyczy wyłącznie PC, a gra dostępna jest także na PS4, PS5, Xboksie One i Series X|S oraz Google Stadii, więc sprawdziło ją za darmo znacznie więcej ludzi. Pozostaje pytanie, ilu z nich postanowi zostać z tym tytułem na dłużej.

Jeśli chcecie wypróbować Marvel’s Avengers, to darmowy weekend trwa do końca dzisiejszego dnia na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksie Series X|S i Stadii.

  1. Recenzja Marvel's Avengers – hej, ta gra nie jest zła!
  2. Marvel’s Avengers – poradnik
  3. Marvel’s Avengers – strona oficjalna