Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 sierpnia 2021, 10:37

autor: Ness

Netflix tworzy adaptację serii Dragon Age (plotka)

Według anonimowego informatora Netflix zamierza zekranizować popularną serię fantasy RPG Dragon Age. Adaptacja ma znajdować się we wczesnym etapie produkcji.

Wygląda na to, że Netflix stworzy kolejną adaptację popularnej serii gier. Według słów anonimowego informatora tym razem wybór padł na Dragon Age – RPG w realiach fantasy autorstwa BioWare.

Nie wiadomo jednak, czy ta ekranizacja byłaby animacją, tak jak w przypadku Castlevanii, czy może serialem aktorskim pokroju Wiedźmina. Na chwilę obecną informacja nie została potwierdzona oficjalnie ani przez Netfliksa, ani przez BioWare.

Netflix tworzy adaptację serii Dragon Age (plotka) - ilustracja #1
Czy taki obraz ujrzymy również na Netfliksie?

Seria Dragon Age została zapoczątkowana w 2009 roku za sprawą Początku. Od tamtej pory wydano trzy gry z głównej serii oraz cztery spin-offy. Obecnie BioWare wraz z Electronics Arts pracują nad czwartą odsłoną.

Dla Netfliksa nie byłaby to pierwsza duża adaptacja oparta na popularnej serii gier. W ofercie streamingowego giganta znajduje się już Castlevania, a w drodze czekają produkcje ekranizujące m.in. takie gry jak League of Legends, Cuphead czy też Splinter Cell.