Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2021, 11:39

autor: Entelarmer

Premiera Dragon Age 4 to najpewniej odległa przyszłość

Wygląda na to, że gracze czekający na Dragon Age 4 muszą uzbroić się w cierpliwość. Z ostatnich przecieków wynika, że BioWare nie przewiduje wydania gry w 2022 roku.

Tak jak zapowiadano, prezentacja EA Play Live 2021 nie przyniosła żadnych nowych informacji na temat Dragon Age IV, wbrew wcześniejszym spekulacjom. Tytuł pozostaje więc wielką niewiadomą – tak w temacie fabuły oraz rozgrywki, jak i przewidywanego terminu premiery. Przynajmniej oficjalnie. Źródła Jeffa Grubba z serwisu Venture Beat podają, że studio BioWare prognozuje debiut „czwartego” Dragon Age w 2023 roku. Electronic Arts nie potwierdziło tej plotki i nie planuje ogłoszenia żadnych informacji w tej sprawie.

Jak zawsze należy podchodzić z rezerwą do wszelkich nieoficjalnych doniesień, choćby i pochodzących ze względnie wiarygodnych źródeł. Zwłaszcza gdy chodzi o terminy premier gier, które najwyraźniej wciąż są na wczesnym etapie produkcji, a więc nawet sami twórcy nie są pewni. kiedy ukaże się ich dzieło. Niemniej debiut najwcześniej za dwa lata wydaje się całkiem prawdopodobny, zważywszy na to, jak niechętnie EA wspomina o tym tytule (i o Dragon Age w ogóle).