Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2011, 20:10

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Marcowe premiery MotorStorm Apocalypse i Shift 2: Unleashed

Dla miłośników dużych prędkości i widowiskowej jazdy szykuje się obfita w ciekawe tytuły wiosna. Gracze ze Starego Kontynentu już w marcu będą mieli okazję poszaleć MotorStorm Apocalypse i pościgać się w Shift 2: Unleashed. Co ciekawe, w obu przypadkach terminy europejskich premier gier wyznaczone zostały z wyprzedzeniem w stosunku do amerykańskiego rynku.

Dla miłośników dużych prędkości i widowiskowej jazdy szykuje się obfita w ciekawe tytuły wiosna. Gracze ze Starego Kontynentu już w marcu będą mieli okazję poszaleć w MotorStorm Apocalypse i pościgać się w Shift 2: Unleashed. Co ciekawe, w obu przypadkach terminy europejskich premier gier wyznaczone zostały z wyprzedzeniem w stosunku do amerykańskiego rynku.

Jak donosi serwis VG247 MotorStorm Apocalypse trafi na sklepowe półki 16 marca. Premiera w Stanach Zjednoczonych zaplanowana została na 12 kwietnia. Firma Sony Computer Entertainment, która jest wydawcą gry, nie ujawniła skąd tak duża rozbieżność czasowa. Poinformowała za to, że europejska i amerykańska edycje MotorStorm Apocalypse będą się różnić ilustracjami na okładkach. Dla klientów z Europy przewidziano grafikę, która jednocześnie nawiązuje do pierwszej odsłony serii MotorStorm i pokazuje nowości wprowadzone przez Evolution Studios w Apocalypse. Amerykanie otrzymają z kolei bardziej „klasyczną” okładkę. Brak informacji na temat ewentualnych różnic w zawartości gry między obu edycjami, więc najprawdopodobniej skończy się tylko na prostych zabiegach marketingowych.

Marcowe premiery MotorStorm Apocalypse i Shift 2: Unleashed - ilustracja #1

Osiem dni po europejskiej premierze MotorStorm Apocalypse ukaże się Shift 2: Unleashed. Koncern Electronic Arts, który w ubiegłym tygodniu informował, że gra pojawi się w sklepach na Starym Kontynencie 10 marca, nie wyjaśnił przyczyn poślizgu. Nowy termin premiery – 24 marca widnieje w umieszczonym dziś na oficjalnej stronie gry najnowszym zwiastunie wideo. W Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych dzieło studia Slightly Mad ukaże się odpowiednio 25 i 29 marca.