Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2010, 10:20

autor: Jiker

Mafia II - udostępniono dodatek Jimmy's Vendetta

Firmy 2K Czech i Take-Two, odpowiedzialne za grę akcji Mafia II, wprowadziły do sprzedaży pierwszy, ogólnodostępny dodatek DLC do swojego dzieła. Jimmy’s Vendetta pozwala wcielić się w tytułowego człowieka od czarnej roboty, który zdradzony przez wynajmujących go ludzi i osadzony na długi czas w więzieniu, decyduje się na krwawy odwet.

Firmy 2K Czech i Take-Two,odpowiedzialne za grę akcji Mafia II, wprowadziły do sprzedaży pierwszy, ogólnodostępny dodatek DLC do swojego dzieła. Jimmy’s Vendetta pozwala wcielić się w tytułowego człowieka od czarnej roboty, który zdradzony przez wynajmujących go ludzi i osadzony na długi czas w więzieniu, decyduje się na krwawy odwet.

W rozszerzenie chwilowo mogą się zaopatrzyć posiadacze pecetów (7,99 euro na Steamie – polska, kinowa wersja językowa) oraz użytkownicy amerykańskiego PlayStation Network (9,99 dolarów). Europejscy właściciele PlayStation 3 (prawdopodobna cena to 7,99 euro) i Xboksa 360 (800 punktów MS) powinni do nich dołączyć dzisiaj. Póki co nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy w przypadku Polski możliwe jest jego bezproblemowe pobranie, oraz czy edycje na X360 i PS3 zostały zlokalizowane.

Mafia II - udostępniono dodatek Jimmy's Vendetta - ilustracja #1

Dodatek sam w sobie stanowi kontynuację DLC The Betrayal of Jimmy. W jego ramach wybrani posiadacze PlayStation 3 (zabrakło wśród mieszkańców Polski, Czech oraz Portugalii – ten jawny błąd ma zostać naprawiony jeszcze w tym roku), otrzymali możliwość poznania historii życia Jimmy’ego, stanowiącej swoisty wstęp do Vendetty.

Jimmy’s Vendetta składa się z 30 zręcznościowych misji, w trakcie których nabywcy dodatku poszaleją wspólnie z Jimmym po ulicach Empire Bay, rozbudowanego o kilka nowych lokacji. W rozszerzeniu nie brakuje efektownych strzelanin, krwawych walk wręcz i pościgów.

Łowcy Osiągnięć i Trofeów mogą oddać się swojej ulubionej zabawie, dzięki 10 nowym sekretom do odblokowania. Z kolei osoby z najlepszymi wynikami osiąganymi w poszczególnych misjach (im szybciej gracz ukończy dane zadanie, tym więcej punktów otrzyma), mogą zamieścić swoje rezultaty w specjalnym rankingu.

Dodatki do Mafii II wzbudzają wiele kontrowersji. Coraz większa liczba osób twierdzi bowiem, że z powodu chęci dodatkowego zysku twórcy zdecydowali się na wykastrowanie podstawowej wersji gry z niezbędnej zawartości. Mają to potwierdzać śledztwa graczy, docierających do ukrytych plików. W Sieci pojawiła się nawet petycja nawołująca do bojkotu DLC, którą podpisał m.in. Daniel Vavra, autor scenariusza obu części Mafii, który opuścił studio deweloperskie 2K Czech w ubiegłym roku. Antidotum na te problemy mają być m.in. działania modderów, którzy udostępnili już modyfikację pozwalającą na swobodną jazdę po mieście. W chwili obecnej pracują oni także nad trybem wieloosobowym.