Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2010, 17:03

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Gracze wzywają do bojkotu dodatków do Mafii II, a wydawca ujawnia datę premiery drugiego DLC

Niedoskonałości w grze, która miała być najważniejszym tytułem tego roku, to gorący temat także na łamach serwisu Gry-Online.pl. Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na petycję, jaka pojawiła się na oficjalnym forum firmy 2K Games. Gracze domagają się do wypuszczenia „pełnej wersji” Mafii II. Tymczasem wydawca ujawnia datę premiery drugiego DLC.

Niedoskonałości w grze, która miała być najważniejszym tytułem tego roku, to gorący temat także na łamach serwisu Gry-Online.pl. Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na petycję, jaka pojawiła się na oficjalnym forum firmy 2K Games. Gracze domagają się wypuszczenia „pełnej wersji” Mafii II. Tymczasem wydawca ujawnia datę premiery drugiego DLC.

By nie psuć zabawy tym, którzy jeszcze w kontynuację Mafii nie grali, nie będziemy podawać szczegółów zakończenia, odsyłając zainteresowanych do poradnika. Zdaniem wielu graczy finał jest jednak sporym rozczarowaniem. Niektórzy tłumaczą to zaskakującą decyzją dewelopera o rezygnacji z alternatywnych wariantów zakończenia gry. Jeszcze inni wskazują, że w ten sposób pozostawiono miejsce dla kontynuacji fabuły w dodatkach typu DLC.

Nie zmienia to jednak faktu, że część nabywców Mafii II czuje się mocno zawiedziona. Oburzenie wśród graczy potęguje fakt, że wiele niedokończonych pomysłów zawartych jest w plikach z grą. Jak informuje ppaatt1 z naszego forum moderzy odkryli do tej pory m.in. pozostałości po dodatkowych misjach, trybie multiplayer i widoku zza kierownicy, których zabrakło w grze.

Gracze wzywają do bojkotu dodatków do Mafii II, a wydawca ujawnia datę premiery drugiego DLC - ilustracja #1

Czy według zamysłu wydawcy Mafii II opcja widoku zza kierownicy ma być elementem jednego z DLC do gry?

Z kolei na stronie mafia-illusion.org opublikowany został spis wszystkich rozdziałów, które rzekomo miały znaleźć się w Mafii II. Uwagę zwracają trzy ostatnie zatytułowane jako Epilog: High Time (18 października 1953), Friend for Life (22 czerwca 1955) i A Family Business (18 stycznia 1954). Trudno powiedzieć, czy chodzi o skasowane wcześniej zakończenia, a może kolejne wydarzenia, które można będzie poznać wraz z kolejnymi dodatkami DLC.

Zniesmaczeni gracze przygotowali petycję do 2K Games, pod którą podpisało się już blisko 2000 osób. Nawołują oni do bojkotu dodatków DLC do gry i wzywają wydawcę, by wypuścił „pełną wersję”, zawierającą wycięte misje i opcje. Petycję popiera m.in. Daniel Vavra, autor scenariusza obu części Mafii, który opuścił studio deweloperskie 2K Czech w ubiegłym roku.

Gdy w Internecie huczy od plotek o tym, co z Mafii II usunięto, moderzy pracują nad tym, co do gry dodać. Pierwsza modyfikacja, która umożliwia swobodną jazdę po mieście, jest już dostępna. Jeszcze ciekawiej brzmi jednak zapowiedź moda umożliwiającego grę wieloosobową. Według niepotwierdzonych doniesień znajduje się on obecnie w fazie testów, o czym świadczyć ma krótki filmik w serwisie youtube.

Gracze wzywają do bojkotu dodatków do Mafii II, a wydawca ujawnia datę premiery drugiego DLC - ilustracja #2

Drugi dodatek typu DLC do gry Mafia II ukaże się już za tydzień.

Nie zważając na szum wokół petycji i wyciętych fragmentów Mafii II firma 2K Games ujawniła właśnie datę premiery drugiego DLC do gry. Jimmy’s Vendetta ukaże się dokładnie za tydzień (7 września) w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Dodatek kosztować będzie 9,99 dolara lub 800 Microsoft Points, a w jego skład wejdzie 30 nowych misji.