Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2010, 12:03

autor: Taven

Machinarium zmierza na WiiWare

Doceniona i wielokrotnie nagradzana przygodówka twórców Samorosta, Machinarium, zmierza na konsolę Nintendo Wii. Niekonwencjonalna produkcja Amanita Design od momentu swojej premiery w październiku 2009 roku spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i była wielokrotnie nagradzana, między innymi na Independent Game Festival. Do tej pory z grą mogliśmy zapoznać się wyłącznie na komputerach PC bądź Mac.

Doceniona i wielokrotnie nagradzana przygodówka twórców Samorosta, Machinarium, zmierza na konsolę Nintendo Wii. Niekonwencjonalna produkcja Amanita Design od momentu swojej premiery w październiku 2009 roku spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i była wielokrotnie nagradzana, między innymi na Independent Game Festival. Do tej pory z grą mogliśmy zapoznać się wyłącznie na komputerach PC bądź MAC.

Port Machinarium zostanie przygotowany przez zespół XGen Studios, wcześniej odpowiedzialny za zręcznościówkę Defend Your Castle. „Mamy wielkie szczęście, że możemy pracować z tak utalentowanym zespołem jak Amanita Design, żeby udostępnić ten kawał interaktywnej sztuki zupełnie nowej grupie odbiorców ” – powiedział w oświadczeniu prasowym Jordan Dubuc, dyrektor operacyjny w XGen Studios.

Machinarium zmierza na WiiWare - ilustracja #1

Tytuł pojawi się wyłącznie w dystrybucji elektronicznej WiiWare. Data premiery i jego cena nie są na razie znane.

Machinarium to klasyczna, dwuwymiarowa gra przygodowa point & click. Wcielamy się w niej robota zamieszkującego stuprocentowo mechaniczny świat, gdzie nie uświadczymy nic żywego. Ma on za zadanie powstrzymać członków pewnego stowarzyszenia przed przeprowadzeniem zamachu na przywódcę miasta, w którym toczy się akcja gry. Co wyróżnia produkcję to niezwykle plastyczna i oryginalna oprawa graficzna, a także brak jakichkolwiek dialogów, przez co historia opowiadana jest właściwie wyłącznie za pomocą obrazu.

Tytuł w wersji na PC został wydany w naszym kraju dzięki firmie IQ Publishing w cenie 49,90 zł. Poniżej znajdziecie linki do najciekawszych materiałów na jego temat na łamach GRY-OnLine:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Machinarium

Machinarium