Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2008, 15:17

autor: Łosiu

LittleBigPlanet 2 nadciąga!

Pomimo faktu, że sympatyczna gra LittleBigPlanet, z rąk Media Molecule, wytworzyła wokół siebie niemałe zamieszanie i na dobrze jeszcze nie zadomowiła się się na półkach sklepowych, twórcy już otwarcie ...

Pomimo faktu, że sympatyczna gra LittleBigPlanet, z rąk Media Molecule, wytworzyła wokół siebie niemałe zamieszanie i na dobrze jeszcze nie zadomowiła się na półkach sklepowych, mamy już pierwsze wzmianki o planowanym sequelu.

LittleBigPlanet 2 nadciąga! - ilustracja #1

BBC w artykule opisującym branżę developerską Wielkiej Brytanii donosi, iż LBP doczeka się kontynuacji. W dobie dzisiejszych projektów, taka wiadomość to chyba już czysta formalność i kwestia czasu. W dalszej części artykułu, uwagę czytelnika skupia samo studio Media Molecule, którego prezes, Alex Evans, wypowiada się na temat współpracy z koncernem Sony. „To w większości kwestia bycia w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Kiedy zwróciliśmy się do Sony byliśmy małym, lecz bardzo doświadczonym zespołem. Musieli nam zaufać na podstawie naszych umiejętności.” – mówi. Co więcej, sam tytuł, według BBC ma w sobie wielki potencjał. Będąc na razie tylko grą, jej przyszłość może przybrać zupełnie inne oblicze. Wiadome jest bowiem, że Sackboy, bohater LBP, stał się oficjalną maskotką firmy Sony. Komiksy, kreskówki, figurki kolekcjonerskie etc. to tylko czubek góry lodowej, jaką jest rozrost symboliki LittleBigPlanet na inne branże rynkowe.

Wracając na koniec do pierwszej części LBP – dzisiaj światowa premiera – 27 października. W Polsce, w LittleBigPlanet pogramy za tydzień, w dniu 3 listopada.