Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 grudnia 2005, 09:06

autor: ComCo

Konsole Sony bardzo pożądane w Wielkiej Brytanii

Przedstawiciele korporacji Sony postanowili pochwalić się dwoma kolejnymi rekordami sprzedaży, jakie ich konsole ustanowiły na Wyspach Brytyjskich. Pierwsze osiągnięcie dotyczy platformy stacjonarnej PlayStation 2, drugie zaś handhelda PlayStation Portable.

Przedstawiciele korporacji Sony postanowili pochwalić się dwoma kolejnymi rekordami sprzedaży, jakie ich konsole ustanowiły na Wyspach Brytyjskich. Pierwsze osiągnięcie dotyczy platformy stacjonarnej PlayStation 2, drugie zaś handhelda PlayStation Portable. W 2006 roku fiskalnym, czyli od 1 kwietnia bieżącego roku kalendarzowego, klienci w Wielkiej Brytanii kupili ponad milion sztuk PS2. Z kolei konsola przenośna PSP znalazła w tym samym okresie aż pół miliona nabywców.

W czerwcu tego roku, PlayStation 2 przekroczyła barierę sprzedanych 7.2 miliona konsol na Wyspach Brytyjskich (sprzedano więcej egzemplarzy konsol, niż w przypadku pierwszego PlayStation), co oznacza, że w sumie rozeszło się tam około 8 milionów, aczkolwiek Sony nie podało oficjalnego raportu w tej sprawie. Jeżeli chodzi o cały Stary Kontynent (i regiony PAL), to na dzień 30 listopada, Europejczycy kupili 37,14 milionów konsol. Oczywiście, klienci z Wielkiej Brytanii mają w tej liczbie największy udział.

W przypadku PSP także można mówić o sukcesie. Handheld pojawił się w UK we wrześniu bieżącego roku, ale na początku Sony miało spore problemy z dostawą sprzętu, nie wspominając już o konkurencji w postaci konsoli Nintendo DS, która była na rynku już od dłuższego czasu. Do 10 grudnia (oficjalne dane) ze sklepowych półek w Wielkiej Brytanii zniknęło aż 610 tysięcy sztuk PSP, zaś aktualne prognozy wskazują na sprzedaż 750 tysięcy do końca roku.