Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2011, 09:20

autor: Adrian Werner

Koniec twórców L.A.Noire

Jakiś czas temu informowaliśmy o wielkich kłopotach twórców L.A.Noire. Teraz dowiedzieliśmy się, że nie ma już praktycznie żadnych szans na ocalenie zespołu Team Bondi. Studio lada dzień przestanie istnieć.

Dobre wyniki sprzedaży gry L.A. Noire nie były w stanie utrzymać jej twórców na powierzchni. Na początku września pisaliśmy, że studio Team Bondi ogłosiło bankructwo i przeszło pod nadzór komisaryczny. Od tego momentu szanse na uratowanie firmy drastycznie zmalały, choć wciąż istniała nadzieja, choć wciąż istniała nadzieja, że przejmie ją któryś z wydawców. Niestety, właściciele nie byli w stanie znaleźć zainteresowanego inwestora i według najnowszych wieści lada chwila nastąpi ostateczna likwidacja dewelopera.

Koniec twórców L.A.Noire - ilustracja #1

Informacja ta pochodzi z dokumentów złożonych w Australian Securities and Investments Commission, czyli australijskim odpowiedniku rodzimej Komisji Nadzoru Finansowego. Firmie przydzielony został likwidator, który doprowadzi do końca postępowanie upadłościowe. Do tej samej agencji wpłynął też wniosek o stwierdzenie ostatecznej likwidacji Team Bondi.

Warto przypomnieć, że kłopoty studia zaczęły się od formułowanych przez pracowników oskarżeń o ponadnormowy, 12-godzinny czas pracy, włączając w to weekendy, oraz ogólnie stresujące warunki pracy. Co gorsza, okazało się, że wiele osób, które opuściły Team Bondi przed premierą L.A. Noire nie znalazło się na liście płac (czyli w napisach końcowych w grze), co może mieć negatywny wpływ na ich dalsze kariery. Następnie firma Rockstar poinformowała, że rezygnuje z wydawania jakichkolwiek przyszłych produkcji studia. Jako powód tej decyzji podano trudności w komunikacji z deweloperem.

Na szczęście koniec Team Bondi w żaden sposób nie wpłynie na nadchodzącą pecetową wersję L.A. Noire, nad którą pracuje zespół Rockstar Leeds. Kilka dni temu ogłoszono, że gra trafi do sprzedaży w Europie 11 listopada tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

L.A. Noire

L.A. Noire