Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 września 2011, 13:12

autor: Łosiu

Bankructwo twórców L.A. Noire

Australijskie serwisy informacyjne donoszą, że twórcy gry L.A. Noire - firma Team Bondi - zbankrutowali. Tym samym potwierdzają się plotki, jakie pojawiły się w sieci przed kilkoma tygodniami.

Mimo sporego sukcesu gry L.A. Noire, jej twórcy mają duże problemy finansowe. Australijskie źródła donoszą, że studio Team Bondi ogłosiło bankructwo i obecnie znajduje się pod nadzorem komisarycznym.

Bankructwo twórców L.A. Noire - ilustracja #1

30 sierpnia firmie zostali przydzieleni administratorzy z australijskiego odpowiednika naszej Komisji Nadzoru Finansowego. Ich zadaniem jest sprzedaż majątku dewelopera i spłata jego zobowiązań. Najwyraźniej procedura została bezzwłocznie uruchomiona, ponieważ dziennikarze z australijskiego serwisu SmartCompany po dodzwonieniu do siedziby Team Bondi dowiedzieli się, że firma już się tam nie mieści. Wygląda więc na to, że poprzednie nieoficjalne doniesienia o bankructwie studia były prawdziwe.

Przypominam, że negatywne wiadomości związane z Team Bondi zaczęły się od oskarżeń pracowników o ponadnormowy, 12-godzinny czas pracy, włączając w to weekendy, oraz ogólnie stresujące warunki pracy. W wyniku tego, deweloper został skrytykowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Developerów Gier (IGDA). Kolejne informacje pochodziły od byłych pracowników studia, którzy opuścili je w trakcie siedmioletniej produkcji L.A. Noire. Okazuje się, że wielu z nich nie znalazło się na liście płac (czyli w napisach końcowych w grze), co miało negatywny wpływ na ich kariery. Następnie Rockstar podał do publicznej wiadomości, że z powodu trudności w komunikacji z Team Bondi, rezygnuje z wydawania jakichkolwiek przyszłych gier studia.

Możliwe, że nie jest to jeszcze koniec studia, ponieważ jego właściciele wciąż mogą postanowić sprzedać je większemu wydawcy, który wyciągnąłby je z długów. Być może znajdą się chętni do wykonania takiej transakcji. W końcu L.A. Noire odniósł duży sukces finansowy i spodobał się zarówno graczom jak i krytykom branżowym. Choć kilka tygodni temu pojawiły się plotki, że studio zostało sprzedane, firma Kennedy Miller Mitchell (KMM), która ponoć miała wykupić studio, nigdy tych doniesień nie skomentowała.

Problemy Team Bondi nie mają wpływu na prace trwające nad L.A. Noire na PC - port wykonywany jest przez studio Rockstar Leeds. Premierę tej wersji wyznaczono na końcówkę tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

L.A. Noire

L.A. Noire