Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2019, 19:24

autor: ElMundo

Konami zapowiedziało eFootball PES 2020

Konami oficjalnie zapowiedziało najnowszą odsłonę popularnej serii symulatorów piłkarskich Pro Evolution Soccer – eFootball PES 2020. W pracach nad grą bierze udział były gwiazdor FC Barcelony – Andres Iniesta. Poznaliśmy także datę premiery tej produkcji.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Konami zapowiedziało eFootball PES 2020 - ilustracja #1

Targi E3 2019 przyniosły zapowiedź nowej odsłony piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer – już 10 września 2019 roku pojawi się eFootball PES 2020. Uwagę zwraca pierwszy, do tej pory niewykorzystywany przez twórców człon nazwy – dopisek „eFootball” ma oznaczać większą koncentrację na rozgrywkach esportowych, co sugeruje start oficjalnej ligi w stylu znanym z konkurencyjnej serii FIFA.

Tegoroczna odsłona ma skupić się na realistycznym ukazywaniu błędów gracza w różnych aspektach rozgrywki – prowadzeniu i przyjmowaniu futbolówki, podaniach czy kreowaniu akcji. Te pozwolą na stworzenie szybkich kontrataków czy też wykorzystanie wolnych przestrzeni boiska, a dzięki nowym sposobom zagrań z pierwszej piłki wachlarz technik rozgrywania ataków będzie jeszcze szerszy.

eFootball PES 2020 otrzyma także zupełnie nową technikę finezyjnego dryblingu, poprawioną fizykę piłki i bardziej realistyczną technikę uderzeń, w zależności od czynników zewnętrznych. Oczywiście twórcy postarają się także o zaproponowanie kilkunastu nowych trików i sztuczek technicznych, którymi będziemy mogli pochwalić się na wirtualnej murawie.

Miłośnicy trybu Master League mogą z kolei liczyć na interaktywny system dialogowy oraz odświeżone menu. Dodatkowo znajdziemy poprawki w module transferowym, dzięki czemu wyceny zawodników staną się bardziej realistyczne.

Zmiany dotkną także warstwę techniczną i wizualną. Dzięki zastosowaniu technologii trójwymiarowego skanowania autorzy odtworzą z dbałością o detale najbardziej znane piłkarskie areny. Poprawiony zostanie także wygląd i zachowanie publiczności oraz system świateł i cieni. Wśród nowalijek w grafice twórcy wymieniają także nowy system renderowania murawy oraz bardziej realistyczne cutscenki, pojawiające się chociażby w trakcie dyskusji z sędziami.

Trzeba przyznać, że wirtualne Camp Nou robi spore wrażenie. - Konami zapowiedziało eFootball PES 2020 - wiadomość - 2019-06-11
Trzeba przyznać, że wirtualne Camp Nou robi spore wrażenie.

W pracach nad grą bierze udział Andres Iniesta – legenda zespołu FC Barcelona, z kolei na okładce eFootball PES 2020 pojawi się nie kto inny, jak Lionel Messi. Do sprzedaży trafi także wersja „Legend Edition”, choć tylko w wydaniu cyfrowym, której twarzą jest Brazylijczyk Ronaldinho, również znany z występów w „Dumie Katalonii”.

eFootball PES 2020 trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One, z kolei pecetowcy będą mogli zakupić swoją kopię za pośrednictwem platformy Steam, gdzie została uruchomiona przedsprzedaż. Cena edycji standardowej na PC to 214,99 złotych, z kolei zakup „Legend Edition” to wydatek 289,99 zł.