Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2019, 09:15

autor: Serek

eFootball PES 2020 na pierwszym gameplayu. Grafika robi wrażenie

W sieci pojawił się pierwszy gameplay z gry eFootball PES 2020. Produkcja prezentuje obłędny poziom graficzny i oferuje sporo zmian w rozgrywce. Znamy także datę premiery oraz twarz „Edycji Legendarnej”.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Oby gra była lepsza niż ostatni sezon Coutinho... - eFootball PES 2020 na pierwszym gameplayu. Grafika robi wrażenie - wiadomość - 2019-06-14
Oby gra była lepsza niż ostatni sezon Coutinho...

Serwis IGN opublikował na YouTube pierwszy zapis rozgrywki z gry eFootball PES 2020 - najnowszej odsłony popularnej serii symulatorów piłkarskich Pro Evolution Soccer, zapowiedzianej podczas E3 2019. Jak to bywa w przypadku gier poświęconych piłce nożnej, przed premierą możemy usłyszeć, że produkcja jeszcze mocniej przybliży się do realizmu. PES 2020 ma zapewnić nowe techniki dryblingu (nazwane tutaj finezyjnym dryblingiem), lepszą mechanikę uderzeń oraz poprawioną fizykę piłki. Naturalnie firma Konami zarzeka się, że przy produkcji zapytano o zdanie wielu ekspertów z piłkarskiego świata. Jak całość prezentuje się w ruchu, możecie zobaczyć poniżej.

Jedną ze zmian, którą omawia Andre Bronzoni z firmy Konami, jest odświeżenie menu głównego, które ma być nowoczesne i pełne kolorów. Podkreślił także, że dla całego studia przyjemnością była możliwość współpracy z legendą FC Barcelony - Andresem Iniestą, który pomagał przy projektowaniu zagrań. Wiemy także, że twarzą tegorocznej „Edycji Legendarnej” będzie Ronaldinho. Trzeba przyznać, że typowo dla serii, ogromne wrażenie robi oprawa graficzna. Modele postaci są ostre niczym Jaap Stam czy Roy Keane. Trybuny wyglądają na „żywe”, co tylko zwiększa uczucie rozgrywania prawdziwego meczu.

Dlaczego eFootball?

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego twórcy zdecydowali się na zmianę nazwy swojego cyklu. Zamiast pełnej nazwy (Pro Evolution Soccer) użyli popularnego skrótu PES, a do tego pojawił się przedrostek w postaci „eFootball”. Producenci chcą tym samym podkreślić nacisk na rozgrywki e-sportowe. Czy szykuje się nam prawdziwa konkurencja dla serii FIFA?

Warto także odnotować, że twórcy sprawili, że cała ceremonia przedmeczowa wygląda jak żywcem wyjęta z TV. Skupmy się jednak na samej rozgrywce. Konami zapewnia (jak co roku), że poprawie ulegnie sztuczna inteligencja zawodników. W tej kwestii musimy uwierzyć producentom na słowo, bo opublikowany gameplay niezbyt wiele udowadnia. Premiera gry została zaplanowana na 10 września bieżącego roku. Tytuł trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Konami
  2. eFootball PES 2020 na Steamie
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

eFootball PES 2020

eFootball PES 2020