Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 listopada 2007, 12:33

autor: Metatron

Kompozytor ścieżki dźwiękowej do Silent Hill pracuje nad własną grą

Akira Yamaoka to doskonale znany fanom serii Silent Hill kompozytor. To właśnie on stworzył niezapomnianą ścieżkę dźwiękową do gier o Cichym Wzgórzu, która doskonale pomagała w tworzeniu mrocznego, surrealistycznego klimatu – tak uwielbianego przez miłośników flagowego horroru Konami. Jak się okazało, poza tworzeniem muzyki, kompozytor pracuje nad pewnym tajemniczym projektem.

Akira Yamaoka to doskonale znany fanom serii Silent Hill kompozytor. To właśnie on stworzył niezapomnianą ścieżkę dźwiękową do gier o Cichym Wzgórzu, która doskonale pomagała w tworzeniu mrocznego, surrealistycznego klimatu – tak uwielbianego przez miłośników flagowego horroru Konami. Jak się okazało, poza tworzeniem muzyki kompozytor pracuje nad pewnym tajemniczym projektem.

Kompozytor ścieżki dźwiękowej do Silent Hill pracuje nad własną grą - ilustracja #1

Jak udało się dowiedzieć redaktorom serwisu Gamasutra, Yamaoka nadzoruje powstawanie jeszcze nieogłoszonej gry Konami. Odpowiada zarówno za jej projekt, jak i produkcję. Jest to jego debiut na tym stanowisku. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów na temat samej gry ani platformy sprzętowej, na którą powstaje. Przyznał jedynie, że najprawdopodobniej niedługo zostanie oficjalnie zapowiedziana.

Yamaoka podzielił się także z Gamasutrą swoimi przemyśleniami na temat przyszłości muzyki w grach: „Nie ma o czym mówić, poza tym, że musimy sukcesywnie wprowadzać pewne zmiany. Nie ma żadnego limitu. Naprawdę powinno być tak, że dźwięk jest odpowiedzią na akcje i ruchy wykonywane przez graczy, a nie tak, że zaczyna się muzyka bitewna albo muzyka tła, a następnie jedna przechodzi w drugą…” – powiedział.