Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2010, 18:05

autor: Remigiusz "Rock Alone" Maciaszek

Kolejne szczegóły dotyczące Assassin's Creed: Brotherhood

Pisaliśmy już dzisiaj o Assassin's Creed: Brotherhood, a teraz wiemy już znacznie więcej na temat dalszych przygód asasyna. Akcja gry będzie się toczyć w Rzymie i przyjdzie nam nie tylko kierować poczynaniami Ezio ale również przejąć kontrolę nad całą organizacją zabójców wiecznego miasta.

Pisaliśmy dzisiaj o Assassin's Creed: Brotherhood, a teraz wiemy już znacznie więcej na temat dalszych przygód asasyna. Akcja gry będzie toczyć się w Rzymie i przyjdzie nam nie tylko kierować poczynaniami Ezio ale również przejąć kontrolę nad całą organizacją zabójców „wiecznego miasta”.

Miejsce akcji nie jest wielką niespodzianką, gdyż na podstawie końcówki drugiej części gry można już było mieć niejakie pojęcie na ten temat. Ciekawie zapowiada się natomiast możliwość roztoczenia kontroli nad całym zakonem, który będzie nas wspierać w walce z templariuszami.

Kolejne szczegóły dotyczące Assassin's Creed: Brotherhood - ilustracja #1

Czy tym razem będziemy w końcu mogli skorzystać z kuszy?

Co więc zaoferuje nowy Assassin? W wersji dla pojedynczego gracza ponad 15 godzin zabawy, podczas których weźmiemy udział w przygodach Ezio i zajmiemy się również zarządzaniem bractwem. Kontrola nad organizacją będzie obejmowała szeroki zakres zajęć. Począwszy od rekrutacji i trenowania młodych asasynów, poprzez rozmieszczanie ich w mieście, aż po wzywanie na pomoc podczas misji. Wszystko to w obrębie tętniącego życiem Rzymu, który również będzie podlegał wpływom naszych działań. Pozyskiwanie poparcia mieszkańców, będzie prowadzić do odblokowywania dodatkowych frakcji, a co za tym idzie kolejnych misji.

Ponownie potkamy znane postacie historyczne jak Leonardo da Vinci, Niccolo Machiavelli czy Caterina Sforza. W walce posłużymy się całym arsenałem nowych zabójczych narzędzi. Wśród nich znajdziemy zatrute strzałki, ukryte podwójne ostrza, pistolety, a nawet spadochron czy usprawnioną maszynę latającą.

Kolejne szczegóły dotyczące Assassin's Creed: Brotherhood - ilustracja #2

Na szczególną uwagę zasługuje niewątpliwie tryb multiplayer, który pojawi się w serii po raz pierwszy. Gra zaoferuje kilka klas postaci, każda z charakterystycznym zestawem broni i zabójczych ciosów. Rozgrywka będzie się toczyć na specjalnie do tego celu zaprojektowanych mapach, oferując różne tryby zabawy. Jak zapewniają twórcy, każda stoczona walka ma być na swój sposób niepowtarzalna.

Co charakterystyczne w rozgrywce wieloosobowej gracze będą również mogli wesprzeć samych Templariuszy. Dzięki wynalazkom firmy Abstergo, będą mogli poznać umiejętności walki asasynów i być może zniszczyć ich raz na zawsze.

Assassin’s Creed Brotherhood powstaje w studiu Ubisoft Montreal ale przy współpracy z innymi oddziałami Ubisoftu. Ta międzynarodowa produkcja obejmie więc również Singapur, Quebek, Bukareszt oraz Annency. Deweloperzy z tego ostatniego miasta są odpowiedzialni za tryb wieloosobowy w Splinter Cell: Chaos Theory.

Premiera gry przewidziana jest na czwarty kwartał 2010 roku na platformy Xbox 360, PlayStation 3 oraz PC.