Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2010, 11:29

Kolejne dwie gry sygnowane nazwiskiem Toma Clancego w produkcji

W wywiadzie dla duńskiego serwisu Control Online Michel Verheijdt z Ubisoftu potwierdził, że wydawca ten nie zamierza zwalniać tempa produkcji kolejnych gier sygnowanych nazwiskiem Toma Clancego.

W wywiadzie dla duńskiego serwisu Control Online Michel Verheijdt z Ubisoftu potwierdził, że firma nie zamierza zwalniać tempa produkcji kolejnych gier sygnowanych nazwiskiem Toma Clancego.

Kolejne dwie gry sygnowane nazwiskiem Toma Clancego w produkcji - ilustracja #1

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Verheijdt poinformował, że niedawno rozpoczęto prace nad dwoma kolejnymi produktami korzystającymi z tej marki. Jak dobrze wiemy, dobiegający już końca kwiecień upłynął pod znakiem powrotu Sama Fishera w Splinter Cell: Conviction, a w tym roku ukaże się również Ghost Recon: Future Soldier. Oczywiście, chęć dogłębnej eksploatacji marki nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że Ubisoft dwa lata temu za ciężkie pieniądze nabył wyłączne prawa do tworzenia gier bazujących na markach związanych z twórczością Toma Clancego.

Powstaje pytanie o to, czym mogą być owe dwa nowe projekty. Prawdopodobny wydaje się powrót oddziału antyterrorystycznego Tęcza Sześć. Ostatnią grą z jego udziałem było wypuszczone dwa lata temu Rainbow Six Vegas 2, które okazało się zresztą sporym sukcesem kasowym (2 mln sprzedanych egzemplarzy w niecałe dwa tygodnie od premiery robi wrażenie). Szanse na taki obrót spraw zwiększają się, gdy przypomnimy sobie, że w styczniu zeszłego roku pojawiły się plotki o nowych tytułach z serii Rainbow Six oraz Ghost Recon. Dziś wiemy już, że przynajmniej co do tego drugiego cyklu spekulacje te okazały się trafione. Jedno jest pewne, jeśli Tęcza Sześć powróci to miejscem akcji nie będzie Las Vegas. Inną możliwością jest gra MMO osadzona w uniwersum Clancego. O takim projekcie wspominano już dwa lata temu, choć od tego czasu słuch o nim zaginał.

Kolejne dwie gry sygnowane nazwiskiem Toma Clancego w produkcji - ilustracja #2

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2

Natomiast raczej nie mamy co liczyć na kontynuację EndWar. Druga część była, co prawda planowana, ale kilka miesięcy temu projekt został skasowany i trudno sobie wyobrazić, by Ubisoft tak szybko przystąpił do kolejnego podejścia. Choć zawsze można pomarzyć, że firma spróbuje ugryźć temat z innej strony i do stworzenia nowej gry RTS osadzonej w uniwersum Clancego oddeleguje będące jej własnością studio Massive Entertainment (twórców World in Conflict oraz serii Ground Control). Oczywiście, równie dobrze możemy otrzymać Tom Clancy’s H.A.W.X. 2, interaktywną wersję planowanej filmowej adaptacji powieści Without Remorse lub też całkiem nowy projekt, kompletnie niezwiązany z poprzednimi grami tej marki.

gry