Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2007, 07:33

autor: Metatron

Jak sprzedaje się Rock Band?

Gra Rock Band już miesiąc temu zadebiutowała na amerykańskim rynku. Warto więc przyjrzeć się osiągniętym przez nią wynikom sprzedaży, by przekonać się, jak dużą cieszy się popularnością.

Gra Rock Band zadebiutowała na amerykańskim rynku już miesiąc temu. Warto więc przyjrzeć się osiągniętym przez nią wynikom sprzedaży, by przekonać się, jak dużą cieszy się popularnością.

Firma NPD Group opublikowała raport, z którego wynika, że od momentu premiery Rock Banda nabyło 364 500 osób, co w przełożeniu na platformy wygląda następująco: X360 – 296 000, PS3 – 68 500.

Biorąc pod uwagę fakt, że grę można było nabyć jedynie w zestawie za 170 dolarów (niecałe 430 zł), należy uznać to za niezłe osiągnięcie jak na całkowicie nową markę. W końcu nie wszyscy wiedzą, że stoi za nią Harmonix, twórcy bestsellerowej serii Guitar Hero.

Ta zaś w międzyczasie doczekała się już trzeciej odsłony (czwartej, jeżeli uwzględnimy Guitar Hero: Rocks the 80s ), która rozchodzi się w ogromnych nakładach. Dla porównania zamieszczamy informację o wynikach jej sprzedaży w listopadzie:

Guitar Hero III: Legends of Rock:

  • PlayStation 2 – 1,469,800
  • Xbox 360 – 750,400
  • Wii – 712,300
  • PlayStation 3 – 247,600

Jak widać, w porównaniu z Guitar Hero III wynik osiągnięty przez Rock Band zdaje się być niewielki. Zauważmy jednak dwie istotne sprawy. Po pierwsze, Guitar Hero jest już ogólnie rozpoznawalną marką. Po drugie, ukazało się również na konsole Wii oraz PS2, a patrząc na powyższe wyniki, wyraźnie widać, jak bardzo wydanie gry na starszą konsolę Sony pomogło w jej sprzedaży.

W tym tygodniu Rock Band ukazał się również na PS2, co ze sporym prawdopodobieństwem przyczynie się do wzrostu liczby sprzedanych egzemplarzy. Czy tak będzie w istocie? Czas pokaże.

Rock Band nie ukazał się jeszcze w Europie. Powinno to nastąpić dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wtedy przekonamy się, jak ocenią najnowszą grę studia Harmonix mieszkańcy Starego Kontynentu.