Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2005, 11:23

autor: Karolina "Krooliq" Talaga

Jack Keane – nowa przygodówka od Deck13

Na początku września informowaliśmy Was o tym, że studio developerskie Deck13 Interactive pracuje nad kolejną grą przygodową. Wówczas nie znaliśmy zbyt wielu szczegółów na ten temat. Teraz natomiast w/w producent oraz firma CDV Software Entertainment, wydawca gry, ogłosili, że najnowsza produkcja będzie nosić tytuł Jack Keane, ukaże się w wersji PC, a jej premiera jest zaplanowana na Q1 2007 r.

Na początku września informowaliśmy Was o tym, że studio developerskie Deck13 Interactive, twórca przygodówki pt. Ankh: The Tales of Mystery, pracuje nad kolejną grą z tego gatunku. Wówczas nie znaliśmy zbyt wielu szczegółów na ten temat. Teraz natomiast w/w producent oraz firma CDV Software Entertainment, wydawca gry, ogłosili, że najnowsza produkcja będzie nosić tytuł Jack Keane, ukaże się w wersji PC, a jej debiut rynkowy jest zaplanowany na pierwszy kwartał 2007 roku.

Przypomnijmy, że głównym bohaterem gry będzie tytułowy kapitan zwany Jack Keane. Królowa Anglii powierzyła Jackowi zadanie dostarczenia pewnego pułkownika na wyspę, na której wspomniany pułkownik ma rozprawić się ze złym osobnikiem. Ta zła postać to ktoś podobny do bohaterów, jakich możemy zobaczyć w filmach o Jamesie Bondzie. Nazywa się Doktor i jego celem jest przejęcie kontroli nad całym światem przy pomocy ogromnego, niszczycielskiego mechanizmu.

Kiedy tylko Jack, na początku gry, dostarczy pułkownika na wyspę, ten zostanie zjedzony przez olbrzymie zwierzę z dżungli. Na dodatek statek Jacka rozbije się o skały i nasz bohater zostanie sam, uwięziony na owej wyspie. Zły Doktor oczywiście pomyśli, że to właśnie Jack został wysłany przez Królową, aby go pokonać. Tu zaczynie się cała zabawa. I jak zapewne się domyślacie, będzie ona polegała na wyprowadzeniu naszego bohatera z tych tarapatów i ucieczce z wyspy.

Twórcy zapowiadają, że omawiana produkcja będzie przepełniona sporymi dawkami humoru, a na drodze ucieczki napotkamy szereg oryginalnych przeszkód.