Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2017, 09:50

Horizon Zero Dawn na polskim zwiastunie fabularnym

W sieci pojawił się nowy, polski zwiastun ekskluzywnej gry na PlayStation 4 - Horizon Zero Dawn, czyli najnowszej produkcji studia Guerrilla Games. Stanowi on nie tylko kolejne wprowadzenie do fabuły, ale również możemy usłyszeć w nim nasz rodzimy dubbing w całej okazałości.

Horizon Zero Dawn jest najnowszą produkcją na konsolę PlayStation 4 od studia Guerilla Games, znanego chociażby z popularnej serii Killzone. Polski oddział Sony zaprezentował właśnie nowy zwiastun, który skupia się przede wszystkim na fabule, pokazując jej ogólny zarys oraz przedstawiając najważniejszych sojuszników i przeciwników, z jakimi przyjdzie nam się mierzyć podczas historii. Możemy w nim również zobaczyć krótkie fragmenty rozgrywki, jak chociażby przemierzanie otwartych fragmentów świata za pomocą elektronicznego wierzchowca. Przede wszystkim jednak, po raz pierwszy w pełni pojawia się w nim polski dubbing, który jest już standardem dla gier wydawanych ekskluzywnie na konsole PlayStation.

Horizon Zero Dawn zostało zapowiedziane w czerwcu 2015 roku. To gra akcji TPP z silnymi elementami survivalu i RPG, przeznaczona wyłącznie na konsolę PlayStation 4, przypomina nieco swoimi założeniami chociażby gry z serii Far Cry. Opowiada ona historię Aloy, młodej dziewczyny żyjącej w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość cofnęła się w rozwoju, a maszyny wyewoluowały i są gatunkiem dominującym na Ziemi. Plemię bohaterki zostało zaatakowane przez tajemniczych ludzi w maskach. Jej zadaniem jest wytropienie zabójców i przy okazji odkrycie tajemnic starego świata. Gra ma zaoferować w pełni otwarty świat i mnóstwo zadań pobocznych, których kolejność wykonywania będzie zależna wyłącznie od gracza.

Horizon Zero Dawn na polskim zwiastunie fabularnym - ilustracja #2

Horizon Zero Dawn, będące jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji na konsolę PlayStation 4, miało początkowo pojawić się na rynku jesienią zeszłego roku, jednak ostateczną datę premiery ustalono na 28 lutego. W Polsce gra zadebiutuje 1 marca.