Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 04:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Horizon: Zero Dawn nową grą twórców serii Killzone

Studio Guerrilla Games ujawniło swój nowy projekt - trzecioosobową grę akcji Horizon: Zero Dawn na konsolę PlayStation 4. Historia rozegra się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzie walczą z maszynami.

Podczas konferencji firmy Sony na targach E3, zapowiedziano nową produkcję studia Guerrilla Games, znanego wszystkim fanom PlayStation z serii strzelanek Killzone. Tym razem uzdolnieni deweloperzy postanowili wyprodukować coś innego - Horizon: Zero Dawn na konsolę PlayStation 4. Obecnie nie znamy wszystkich szczegółów, ale zaprezentowano zwiastun połączony z fragmentem rozgrywki, z którego dowiedzieliśmy się, że akcja rozegra się w postapokaliptycznym świecie. Ludzkość upadła, planetę przejęła natura, ale nie do końca. O ile bowiem miasta porosły rozmaitą roślinnością, tak zamiast zwierząt, na planecie rozpanoszyły się maszyny.

Gracze wcielają się w młodą kobietę należącą do jednego z ludzkich plamień, która walczy o przetrwanie w niegościnnym świecie. Zaprezentowany gameplay pokazuje, że deweloperzy ze studia Guerrilla Games tworzą trzecioosobową grę akcji z elementami strzelanki i skradanki. Bohaterka używa zaawansowanych technologicznie broni, które przypominają jednak klasyczne łuki i kusze. Na opublikowanym materiale ukazano emocjonującą walkę z potężną maszyną przypominającą Tyranozaura. Wydaje się więc, że fani podnoszących adrenalinę produkcji z pewnością powinni sobie zanotować ten projekt w notesiku, gdyż zapowiada się przynajmniej dobra i ładna gra akcji. Czekamy na dalsze szczegóły, a tymczasem zachęcam do obejrzenia powyższego nagrania.

Horizon: Zero Dawn nową grą twórców serii Killzone - ilustracja #1