Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2008, 07:47

autor: Elrond

Hellgate: London – będzie istnieć czy nie będzie istnieć?

Przyznać trzeba, iż mało która gra potrafi przyprawić swoich fanów o taki ból głowy, jak to jest w przypadku Hellgate: London. Zawirowania wokół firmy Flagship Studios, odpowiedzialnej za stworzenie m.in. diabelskiej wersji Londynu, dotknęły również jej projektów. Ale po kolei.

Przyznać trzeba, iż mało która gra potrafi przyprawić swoich fanów o taki ból głowy, jak to jest w przypadku Hellgate: London (wbrew pozorom, wspomniana produkcja zwolenników ma, chociażby w Korei gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem). Zawirowania wokół firmy Flagship Studios, odpowiedzialnej za stworzenie m.in. diabelskiej wersji Londynu, dotknęły również jej projektów. Ale po kolei.

Na początku tego roku, firma zdawała sobie sprawę z tego, że Hellgate: London poniósł porażkę – mówił o tym sam prezes Flagship Studios, Bill Roper. Jednak już kilka tygodni później okazało się, że to co graczom amerykańskim i europejskim nie przypadło do gustu, znakomicie przyjęło się w Korei Południowej – ponad milion kont zarejestrowanych podczas beta testów mówi sam za siebie. Niestety, w lipcu, po wielu sprzecznych doniesieniach, firma Flagship Studios ostatecznie zakończyła działalność pozostawiając graczy w niepewności co do przyszłości swoich projektów: Hellgate: London oraz Mythos.

Okazało się jednak, że prawa do obu tytułów nabył koreański deweloper T3 Entertainment, który zamierza kontynuować prace nad tymi grami. I gdy wydawało się, że przyszłość Hellgate: London maluje się w jasnych barwach, jak grom z jasnego nieba pojawiła się informacja o planowanym zamknięciu serwerów obsługujących grę.

Jednak mylili się wszyscy, którzy sądzili, że ten ambitny, acz niedopracowany projekt, wreszcie odejdzie w niebyt – Hellgate: London trwa na posterunku. Jak donoszą przedstawiciele firmy deweloperskiej HanbitSoft, przejętej przez wspomnianą już T3 Entertainment. HanbitSoft udało się zatrudnić kilku najlepszych programistów Flagship Studios inowo sformowany team pracować ma właśnie nad ulepszaniem Hellgate: London. Z nie do końca jasnych i sprecyzowanych wypowiedzi HanbitSoftu wynika, że rozwój gry kontynuowany będzie w Korei i prawdopodobnie też na zachodzie. Jednakże tylko w tym pierwszym przypadku na zasadach „częściowo darmowej” rozgrywki – cokolwiek miałoby to oznaczać.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.