Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2021, 12:05

Hades prawdopodobnie wyjdzie na PlayStation 4 (plotka)

Gra Hades od studia Supergiant Games prawdopodobnie zmierza na PlayStation 4. Tak wynika z oceny Koreańskiego Komitetu do spraw Klasyfikacji i Administracji Gier, który przyznał produkcji kategorię wiekową 15+.

Wygląda na to, że Hades, hit studia Supergiant Games, zmierza na konsolę PlayStation 4. Użytkownik modiz z portalu ResetEra odkrył bowiem, że Koreański Komitet do spraw Klasyfikacji i Administracji Gier sklasyfikował wydaną w ubiegłym roku na PC i Switcha produkcję jako dozwoloną dla osób od piętnastego roku życia – właśnie na konsoli Sony. Dowód możecie zobaczyć poniżej.

Hades prawdopodobnie wyjdzie na PlayStation 4 (plotka) - ilustracja #1
Źródło: ResetEra - modiz.

Jeśli okaże się to prawdą, tytuł powinien pojawić się w PlayStation Store w ciągu najbliższych kilku tygodni lub miesięcy. Jego wydawcą – zgodnie z powyższym screenem – ma być firma Take-Two Interactive, ta sama, która publikuje m.in. kolejne odsłony serii Grand Theft Auto. A choć na razie to wciąż zaledwie przeciek, który wymaga potwierdzenia z oficjalnego źródła, wydaje się, że wieści można uznać za całkiem prawdopodobne.

Informacja ta z pewnością ucieszy tych fanów PlayStation, którzy nie mieli jeszcze okazji zagrać w zeszłoroczną grę studia Supergiant Games (znanego wcześniej z takich tytułów jak Transistor, Bastion czy Pyre). Produkcja zdobyła szereg nagród, m.in. na D.I.C.E. Awards, BAFTA 2021 czy The Game Awards 2020, a także uznanie w oczach użytkowników Steama. Wygląda na to, że teraz posiadacze PS4 (a dzięki wstecznej kompatybilności być może także PS5) będą mogli sprawdzić, czy zachwyty społeczności były zasłużone. Trudno powiedzieć, czy „indyk” ukaże się także na Xboksach.

Przypomnijmy, że Hades to gra akcji z gatunku roguelike, posiadająca elementy RPG i osadzona w świecie mitologii greckiej. O produkcji po raz pierwszy usłyszeliśmy podczas gali The Game Awards 2018. Tytuł zadebiutował we wczesnym dostępie ekskluzywnie w Epic Games Store, by po około pół roku trafić także na Steama i przeżyć swego rodzaju renesans. Właściwa premiera gry odbyła się 17 września 2020 roku na PC i Switchu.

E3 2021