Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2020, 09:33

autor: Adrian Werner

Twórcy Bastion i Transistor znowu trafili - Hades jest hitem

Hades okazał się dużym sukcesem. Sprzedaż gry przekroczyła już milion egzemplarzy. Najnowsze dzieło studia Supergiant Games zbiera też doskonałe recenzje.

Twórcy Bastion i Transistor znowu trafili - Hades jest hitem - ilustracja #1
Hades to kolejna perełka w dorobku Supergiant Games.

Studio Supergiant Games ma powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że sprzedaż gry Hades przekroczyła milion egzemplarzy. Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała we wczesnym dostępie w grudniu 2018 roku jako exclusive serwisu Epic Games Store. Rok później produkcja ukazała się w Steam Early Access.

Pełna wersja miała premierę 17 września tego roku. Tego samego dnia wydano edycję na Nintendo Switch. Co ciekawe, z miliona sprzedanych egzemplarzy 700 tysięcy przypadło na okres wczesnego dostępu. Tym samym w ciągu trzech dni od premiery wydania 1.0 Hades znalazł dodatkowych 300 tysięcy nabywców.

Supergiant Games ma bardzo dobrą renomę, wypracowaną takimi hitami, jak Bastion, Transistor czy Pyre. Recenzje Hades pokazują, że jest to kolejny majstersztyk w dorobku studia. Wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 91% według serwisu Metacritic. W przypadku wydania na Switch jest to 95%, ale wynik ten opiera się jedynie na sześciu notach, więc może jeszcze ulec zmianie.

Przykładowe recenzje Hades:

 1. Wccftech - 10/10
 2. TheSixthAxis - 10/10
 3. GameSpot - 9/10
 4. PC Gamer - 90/100
 5. Attack of the Fanboy - 4.5/5
 6. PCGamesN - 9/10
 7. IGN - 9/10
 8. Destructoid - 9/10
 9. Edge Magazine - 9/10
 10. Game Informer- 8.5/10

Jak widać, gra wzbudza powszechny zachwyt. Chwalone są wyśmienite mechanizmy rozgrywki, w tym zwłaszcza system walki. Doskonałe wrażenie robi także wykonanie i poziom dopracowania. Ponadto recenzenci podkreślają, że Hades to rzadki przypadek produkcji roguelike z ciekawą i dobrze opowiedzianą fabułą.

Zachwyceni są także gracze. Na Steamie aż 98% recenzji użytkowników jest pozytywnych. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w tytuł na platformie studia Valve bawiło się 28 tys. graczy jednocześnie. Był to rekord aktywności tej produkcji.

Obecnie gra dostępna jest tylko na PC i Switch. Twórcy nie potwierdzili wydań na inne platformy sprzętowe. Wszystkie wcześniejsze produkcje Supergiant Games trafiły jednak również na PlayStation 4, więc możliwe, że podobnie będzie tym razem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zespół nie zapowiedział zawczasu wydania na konsolę firmy Nintendo. O istnieniu tej wersji dowiedzieliśmy się wraz z jej premierą.

 1. Oficjalna strona gry Hades