Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2020, 09:37

autor: Aquma

Polskie Medieval Dynasty zbiera solidne oceny i dobrze się sprzedaje

Polska gra Medieval Dynasty – pozwalająca graczom stworzyć własną dynastię w czasach średniowiecza – zbiera solidne oceny od użytkowników Steama i dobrze się sprzedaje.

Polskie Medieval Dynasty zbiera solidne oceny i dobrze się sprzedaje - ilustracja #1
Wygląda na to, że Medieval Dynasty jest tytułem wartym uwagi.

W SKRÓCIE:

  1. Medieval Dynasty zbiera bardzo dobre oceny od graczy;
  2. produkcja sprzedaje się dobrze i przyciąga do siebie sporo ludzi.

Medieval Dynasty – stworzona przez polski zespół Render Cube produkcja, w której rozwijamy własną, średniowieczną dynastię – zbiera bardzo dobre opinie pośród graczy, którzy zdecydowali się zakupić ją na Steamie. Aż 90% z 1707 ocen gry jest pozytywnych (w przypadku recenzji użytkowników odsetek osób chwalących tytuł jest jeszcze wyższy – sięga 93%).

Medieval Dynasty – wybrane opinie

Medieval Dynasty polecam wszystkim tym, którzy cenią sobie rozrywkę nieco inną od dotychczasowych. Wprawdzie gra jest w fazie wczesnego dostępu, ale większych błędów na razie nie zauważyłam. Jest skrzyżowaniem symulatorów życia z serii Dynasty z RPG oraz survivalem od polskiego studia Render Cube. Sterowanie jest łatwe. Grafika ładna. Gram w trybie pierwszej osoby (FPP). Zaczynam jako skromny łowca w czasach średniowiecza starający się przetrwać w dzikiej głuszy, by z czasem założyć własne miasto. Są opcje dialogowe – Lady Rivenka.

W pierwszym posiedzeniu zrobiłem 14h gry i zleciało to szybko. W grze zaraz nastanie 2 zima, a ja właśnie skończyłem budować 10. budynek. W grze jest pełno miejsca na usprawnienia i mam nadzieję, że zostanie ono wypełnione rzetelnie i mądrze. Przydałaby się strona Q&A z pytaniami graczy, ich pomysłami, raportowaniem bugów. No i częstsze filmiki na YT z Q&A właśnie oraz state of dev. Ludzie kupujący gry EA naprawdę lubią wiedzieć takie rzeczy – Piter -P8R-.

Medieval Dynasty – sprzedaż

Dobre oceny od graczy to nie wszystko – idzie za nimi solidna sprzedaż produkcji. W ostatnim tygodniu była ona szóstym najczęściej kupowanym produktem na platformie Steam.

1.

Among Us

2.

Fall Guys: Ultimate Knockout

3.

Valve Index VR Kit

4.

Crusader Kings III

5.

Sea of Thieves

6.

Medieval Dynasty

7.

Hades

8.

Conan Exiles: Isle of Siptah

9.

Craftopia

10.

Crusader Kings III: Royal Edition

O popularności Medieval Dynasty świadczą też statystyki serwisu SteamDB – pokazują one, że w najlepszym momencie ostatnich 24 godzin w tytuł grało 18 240 osób. Podobne wyniki można znaleźć również na portalu Steam Charts.

Polskie Medieval Dynasty zbiera solidne oceny i dobrze się sprzedaje - ilustracja #2
Medieval Dynasty – SteamDB.
Polskie Medieval Dynasty zbiera solidne oceny i dobrze się sprzedaje - ilustracja #3
Medieval Dynasty – SteamCharts

Medieval Dynasty zadebiutowało we wczesnym dostępie Steam 17 września tego roku. Gra jest dostępna wyłącznie na pecetach.

  1. Medieval Fantasy – strona oficjalna
  2. Render Cube – strona oficjalna