Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2021, 13:06

autor: Ness

Mass Effect Legendary Edition zmienił kontrowersyjną fotografię Tali

Ujawnienie twarzy Tali'Zorah było jedną z wielu kontrowersji towarzyszących trzeciej części Mass Effect. Twórcy remastera kultowej serii postanowili naprawić tę kwestię.

UWAGA!

Poniżej znajdziecie spoilery z Mass Effect 3 oraz Mass Effect Legendary Edition.

Fani serii Mass Effect doskonale znają Tali’Zorah. Quarianka z zacięciem do inżynierii była jedną z paru towarzyszy komandora Sheparda, która współpracowała z protagonistą we wszystkich trzech grach. Jedną z największych zagadek towarzyszących tej postaci była kwestia jej twarzy. Tak jak pozostali członkowie quariańskiej rasy, Tali nosiła strój zakrywający całe ciało i chroniący słaby układ odpornościowy przed drobnoustrojami. Jeżeli w trzeciej części gracz wybrał quariankę jako partnerkę dla Sheparda, wówczas w prywatnej kajucie komandora pojawiało się zdjęcie Tali bez maski.

Oryginał wywołał dużo kontrowersji wśród fanów, ponieważ był delikatnie przerobioną „stockową” fotografią. Gracze byli wówczas rozczarowani rozwiązaniem wykonanym ich zdaniem na pół gwizdka.

Mass Effect Legendary Edition zmienił kontrowersyjną fotografię Tali - ilustracja #1
Zdjęcie Tali’Zorah z oryginalnej wersji Mass Effect 3.

W Legendary Edition zmieniono fotografię Tali – taka informacja została ujawniona wczoraj na Reddicie poświęconym serii Mass Effect. Użytkownik Maxgoods, który podzielił się tą rewelacją, załączył na dowód zrzut ekranu przedstawiający nowe zdjęcie. Nie jest to żadna przeróbka ani fanowska modyfikacja, ponieważ zmiana została potwierdzona na Twitterze przez innego gracza. Czy ta nowość wypada bardziej korzystnie? Na to pytanie każdy fan serii musi odpowiedzieć sobie sam.

Mass Effect Legendary Edition zmienił kontrowersyjną fotografię Tali - ilustracja #2
Zmienione zdjęcie quarianki pochodzące z Mass Effect Legendary Edition.