Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2021, 14:03

Strona PlayStation Studios na Steamie zdradza informacje o portach na PC (plotka)

Na Steamie pojawiła się strona kuratora PlayStation Studios, która informuje o obecności 41 produktów Sony na platformie Valve. Dostępnych jest jednak tylko 25 (4 gry i 21 DLC). Niektóre z brakujących pozycji mogą być niezapowiedzianymi jeszcze konwersjami oryginalnych tytułów Japończyków.

Sony opublikowało na Steamie stronę kuratora PlayStation Studios. Pozwala ona m.in. przejrzeć w jednym miejscu wszystkie gry wydawane przez PlayStation Mobile, które odpowiada za publikację pecetowych konwersji oryginalnych produkcji Japończyków. Na razie możemy tam podejrzeć tylko 4 tytuły – Horizon: Zero Dawn – Complete Edition, Predator: Hunting Grounds, Helldivers oraz wychodzące 18 maja (pojutrze) Days Gone – oraz 21 DLC do nich. Jeśli jednak wejdziemy w zakładkę „Informacje”, zobaczymy, że strona podaje liczbę 41 gier, co zapewne oznacza, że część tytułów jest ukryta.

Brakującymi 16 produktami mogą być, oczywiście, mniejsze i większe dodatki do niewydanych jeszcze na Steamie tytułów, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że Sony planuje szereg pecetowych portów. Potwierdzałoby to doniesienia, o których pisaliśmy w marcu, jakoby na PC miały się ukazać takie gry jak God of War, Bloodborne, Ghost of Tsushima czy seria Uncharted (części 1-4). Nowe informacje mają się rzekomo pojawić po premierze Days Gone. Niewykluczone więc, że będziemy wiedzieli więcej już w przyszłym tygodniu.

Strony kuratora są wykorzystywane przez firmy publikujące swoje gry na Steamie do grupowania produktów, aby przyciągnąć uwagę graczy i móc im zaproponować składające się z kilku pozycji paczki w obniżonej cenie. Sony nie ma może w tej chwili zbyt okazałego katalogu na PC, ale to może wkrótce się zmienić. Może, ale nie musi. Niewykluczony jest bowiem scenariusz, w którym to, o czym tutaj piszę, okaże się zwykłym błędem. Niemniej warto mieć nadzieję, że tak się nie stanie, a wpis był zamierzony, bo liczba 41 gier widnieje na Steamie już jakiś czas i do tej pory Sony jej nie zmieniło.

E3 2021