Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2021, 16:08

autor: Adrian Piotrowski

Rozpoczęto produkcję gry o przygodach Indiany Jonesa

Minęło 5 miesięcy od czasu, kiedy ujawniono, że Bethesda w duecie z Machine Games stworzy nową grę z Indianą Jonesem. Brak jakichkolwiek informacji mógł zaniepokoić niektórych, lecz okazuje się, że studio właśnie zaczęło pracę nad tym tytułem.

W styczniu Bethesda ogłosiła, że pracuje nad nową grą, której bohaterem będzie kultowy Indiana Jones. Nad produkcją czuwa studio Machine Games (twórcy ostatnich trzech gier z serii Wolfenstein), a historia, jaką opowie ten tytuł, nie będzie adaptacją żadnego filmu z udziałem słynnego archeologa.

Od tamtego czasu nie było ani jednej nowej informacji na temat przyszłej gry Bethesdy. Dociekliwi fani, spragnieni jakiegokolwiek potwierdzenia, że ten konkretny tytuł nie utknął w deweloperskim piekle, odkryli, że jeden z pracowników Machine Games potwierdził na swoim profilu na portalu LinkedIn, iż w marcu rozpoczął pracę nad oczekiwaną przez fanów Jonesa produkcją.

Rozpoczęto produkcję gry o przygodach Indiany Jonesa - ilustracja #1
Rik Nieuwdorp, pracownik Machine Games, w tym miesiącu rozpoczął pracę przy produkcji nowej gry o Indianie Jonesie. Źródło: LinkedIn

Wygląda na to, że studio po tym, jak zakończyło współpracę z Arkane Lyon nad Deathloop, może nareszcie skupić się na nowej marce. Przypomnijmy, że ze wskazówek ujawnionych w pierwszym zwiastunie wynika, iż gra prawdopodobnie będzie toczyć się na terenach Rzymu w latach 30. XX wieku.