Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2020, 16:30

GTA 6 - fani chcą mapy łączącej kultowe miasta

Zapowiedzi Grand Theft Auto VI wciąż ani widu, ani słychu. Nie zniechęca to jednak fanów serii, którzy mają już pomysł na idealne GTA: ogromną mapę z miastami z poprzednich odsłon serii.

GTA 6 - fani chcą mapy łączącej kultowe miasta - ilustracja #1
Gdy wydawca słowem nie wspomina o nowej grze z serii, gracze mogą liczyć tylko na własną wyobraźnię.

Gdyby chcieć wskazać produkcje najbardziej rozpalające wyobraźnię graczy, Grand Theft Auto VI znalazłoby się w ścisłej czołówce. Niestety, gra zajęłaby też wysokie miejsce na liście „gier, których wcale a wcale nie widać”. Fakt, że jedno z ostatnich doniesień na temat szóstki dotyczyło wyjaśnień, dlaczego wciąż nie doczekaliśmy się jej zapowiedzi, wystarczy za podsumowanie dotychczasowych informacji o tytule. Oczywiście nie przeszkadza to fanom w wyobrażaniu sobie nowego, idealnego GTA. Tak choćby użytkownik Reddita przedstawił, jak sobie wyobraża mapę kolejnej gry. Jego pomysł na GTA VI jest bardzo prosty: to ogromny świat uwzględniający wszystkie miasta z dotychczasowych odsłon serii.

GTA 6 - fani chcą mapy łączącej kultowe miasta - ilustracja #2
Źródło: Reddit.

Zwykle tego typu obrazek trudno byłoby uznać za coś więcej niż kolejny zabawny (lub „zabawny”) mem, jakich w sieci więcej niż gwiazd na niebie. Jednakże w tym przypadku niepozorna grafika spotkała się z ogromnym odzewem ze strony graczy. Na podstronie GTA Online wpis zebrał 7,6 tysiąca łapek w górę oraz mnóstwo komentarzy. Fani rozwodzą się nad rozmaitymi możliwościami wynikającymi z tak ogromnej mapy, głównie w formie marzeń na temat zabawy pojazdami i samolotami. Poza tym – jak złośliwie zauważają niektórzy – tak ogromny świat pozwoliłby firmie Rockstar na niewydawanie kolejnego GTA przez następne 15 lat.

Podkreślamy – to tylko marzenia fanów spragnionych kolejnej odsłony cyklu. Można się z nich śmiać, ale po prawdzie nie odbiega to od typowych dyskusji na temat z dawna wyczekiwanych kontynuacji rozmaitych serii gier. Fani cykli The Elder Scrolls czy F-Zero wiedzą o tym aż za dobrze.

GTA 6 - fani chcą mapy łączącej kultowe miasta - ilustracja #3
Fani TES-a przynajmniej dostali teaser potwierdzający istnienie swojej „szóstki”