Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2020, 14:02

autor: Froozyy

GTA 6 - były pracownik Rockstara tłumaczy brak zapowiedzi

Za pośrednictwem swojego TikToka Darion Lowenstein, były pracownik studia Rockstar Games, wyjaśnił odbiorcom, dlaczego do tej pory nie zobaczyliśmy zapowiedzi GTA VI.

GTA 6 - były pracownik Rockstara tłumaczy brak zapowiedzi - ilustracja #1
Fani wciąż czekają na zapowiedź nowego GTA.

Nieco ponad tydzień temu dowiedzieliśmy się, że uznana produkcja studia Rockstar Games – GTA Vtrafi na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X. Będzie to już trzecia generacja konsol, na której będziemy mogli odpalić ten hit. Wielu graczy marzyło o zapowiedzi kontynuacji popularnej serii gier akcji, lecz na takową trzeba będzie jeszcze poczekać. Darion Lowenstein, były pracownik Rockstara, na swoim TikToku odpowiedział na często zadawane mu w tym temacie pytanie: „Dlaczego na pokazie Sony nie zobaczyliśmy zapowiedzi GTA 6?”.

Ponieważ pracowałem dla Rockstara, wiele osób pyta się mnie, dlaczego na pokazie PS5 zobaczyliśmy zapowiedź odświeżonej wersji GTA V, a nie GTA VI. Szczerze mówiąc, z punktu widzenia deweloperów jest ku temu kilka dobrych powodów.

Robiłem gry na wiele nowych konsol, to jest bardzo trudne, technologia cały czas się zmienia i ciężko jest stworzyć tytuł AAA na premierę urządzenia. Po prostu twórcy potrzebują więcej czasu. Po drugie, jak już mówiłem wcześniej, stworzenie portu istniejącej już gry jest znacznie tańsze i łatwiejsze.

Na TikToku Lowensteina można znaleźć także wiele innych ciekawych i krótkich materiałów dotyczących branży. Były pracownik Rockstara chętnie odpowiada na pytania zadawane przez fanów, m.in. o tworzeniu gier wideo.

Jego wypowiedź można by uznać za nic niewnoszącą, aczkolwiek poruszona została w niej dość ważna kwestia. Po zapowiedzi GTA V na PS5 internauci nie powstrzymywali się od tworzenia memów i nabijania się ze studia, które jeszcze kilka lat temu potrafiło wydawać gry w bardzo krótkich odstępach czasu, a teraz znacznie w tym temacie zwolniło. Warto jednak pamiętać, że nie oznacza to wcale, iż prace nad nową odsłona nie trwają.

GTA 6 - były pracownik Rockstara tłumaczy brak zapowiedzi - ilustracja #2
Jeden z wielu memów stworzony przez internautów po zapowiedzi GTA V na PS5.

Stworzenie kolejnej części takiego hitu, jakim niewątpliwie jest GTA, wymaga wielu środków (zarówno czasu, jak i pieniędzy), a na przestrzeni ostatnich lat oczekiwania wobec tytułów AAA poszybowały ostro w górę. Nie dziwi więc, że deweloperzy potrzebują na to znacznie więcej czasu. Według doniesień insiderów z kwietnia tego roku GTA VI jest już w połowie ukończone.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach