Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2020, 14:03

autor: Entelarmer

Ghost of Tsushima to krew, pot i poślady - jest rating ESRB

Amerykańskie ESRB przyznało kategorię wiekową grze Ghost of Tsushima. Wpis produkcji na stronie organizacji zdradza, że powinniśmy się spodziewać sporo przemocy oraz – jakżeby inaczej – nagich pośladków.

Ghost of Tsushima to krew, pot i poślady - jest rating ESRB - ilustracja #1
Jak wypada Ghost of Tsushima okiem ESRB?

Oczekiwanie na Ghost of Tsushima dłuży się niemiłosiernie. Na szczęście wczorajsza informacja o zakończeniu prac nad grą potwierdza, że nie będzie już więcej żadnych opóźnień. To nie jedyne doniesienie na temat produkcji studia Sucker Punch. Ghost of Tsushima doczekało się też wpisu na stronie organizacji ESRB, która przyznała tytułowi kategorię wiekową M.

Nikogo chyba nie zaskoczył fakt, że nowy tytuł ekskluzywny Sony będzie przeznaczony jedynie dla dojrzałych odbiorców. Nie dziwi też uzasadnienie tej decyzji podane przez ESRB. W grze znajdziemy sporą dawkę brutalności, przejawiającą się tak w rozgrywce, jak i w scenach przerywnikowych. Dekapitacja, rozczłonkowanie, podpalanie żołnierzy oraz cywili – tego wszystkiego można się było spodziewać po Japonii XIII wieku w dobie walk z Mongołami. Amerykańska organizacja uznała też za stosowne wspomnieć o nagich męskich pośladkach, kontynuując swoją tradycję ostrzegania przed tego typu widokami (vide wpis Death Stranding).

Ghost of Tsushima zadebiutuje 17 lipca jako tytuł ekskluzywny konsoli PlayStation 4. Gra otrzyma polski dubbing, aczkolwiek twórcy zapewnili o możliwości przełączania się na język japoński.