Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2020, 14:00

autor: AlexB

Plotki o GTA 6 w Vice City - trwa poszukiwanie artystów do radia

Ponoć studio Rockstar poszukuje artystów tworzących muzykę z gatunku synthwave, by wykorzystać ich kompozycje na potrzeby stacji radiowej. Informację tę podał na Twitterze Pete Rice komponujący utwory utrzymane w tym stylu w klimatach lat 80. i 90. Jego zdaniem sugeruje to, że kolejna odsłona cyklu GTA będzie toczyła się w Vice City.

W SKRÓCIE
  1. Według Pete'a Rice'a studio Rockstar poszukuje artystów tworzących muzykę z gatunku synthwave, by ich kompozycje wykorzystać w stacji radiowej.
  2. Ma to wskazywać na to, że akcja Grand Theft Auto VI będzie toczyła się w Vice City.
  3. Jest to kolejna plotka sugerująca, że akcja tytułu, a przynajmniej jej część, będzie toczyła się w tym fikcyjnym mieście na Florydzie.

Vice City – stworzone przez studio Rockstar fikcyjne miasto położone w stanie Floryda, mocno inspirowane Miami. To właśnie w nim toczy się akcja jednej z najcieplej wspominanych przez graczy odsłon kultowego cyklu Grand Theft Auto. Niestety, wciąż nie doczekaliśmy się jego oficjalnej inkarnacji w tzw. „uniwersum HD”. Bardzo prawdopodobne jednak, że wkrótce się to zmieni. Najnowsze plotki na ten temat pojawiły się na twitterowym koncie Vector Hold. Jak mogliśmy przeczytać w usuniętym już niestety wpisie (zachowanym przez użytkowników Reddita), Rockstar poszukuje artystów tworzących muzykę synthwave, których kompozycje można by było wykorzystać w stacji radiowej. Specyfika tego gatunku, mocno nawiązującego do lat 80., ma sugerować, że akcja GTA VI będzie toczyła się w Vice City.

Plotki o GTA 6 w Vice City - trwa poszukiwanie artystów do radia - ilustracja #1

Czym jest Vector Hold? To jednoosobowy projekt prowadzony przez Pete'a Rice'a, kompozytora specjalizującego się w tworzeniu synthwave'owych utworów utrzymanych w klimatach lat 80. i 90. Jego dzieł możecie posłuchać między innymi w tym miejscu. Jest to zatem człowiek, który może stanowić wiarygodne źródło. Jeśli przyjmiemy, że jego informacje są prawdziwe, to pozostaje jeszcze pytanie, czy nie dokonał on pewnej nadinterpretacji. Ostatecznie synthwave może pasować do różnych lokacji, niekoniecznie Vice City.

Plotki o GTA 6 w Vice City - trwa poszukiwanie artystów do radia - ilustracja #2
Gdzie będzie toczyła się akcja GTA VI? / Źródło: Rockstar Games

Rewelacje i przypuszczenia Rice'a dołączają do bogatej kolekcji plotek, według których akcja Grand Theft Auto VI będzie toczyła się w Vice City. Pisaliśmy o tym chociażby we wrześniu 2019 roku (wówczas pojawiła się też informacja, że w trakcie zabawy w „szóstce” przyjdzie nam również odwiedzić Liberty City). Niestety, jak na razie próżno szukać jakichkolwiek oficjalnych potwierdzeń rewelacji, które pojawiły się na przestrzeni lat na temat gry. Które z nich okażą się prawdziwe, a które nie? A może Rockstar planuje coś zupełnie niespodziewanego? Pozostaje nam snuć teorie i cierpliwie czekać na pierwszą zapowiedź.

  1. Oficjalna strona internetowa Rockstar Games
  2. Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki