Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2020, 10:55

autor: AlexB

Take-Two rejestruje domenę GTA Vice City Online? Wyjaśniamy sytuację

Sieć obiegła informacja, że firma Take-Two Interactive zarejestrowała domeny gtavicecityonline.com oraz gtavi.com. Jest to prawda, lecz zrobiła ona to już przeszło dekadę temu. Teraz jedynie przedłużyła rezerwację.

Marka Grand Theft Auto i kwestia jej przyszłości wzbudzają emocje wśród wielu graczy na całym świecie. Są one dodatkowo podsycane przez różnorakie plotki oraz spekulacje, które od czasu do czasu pojawiają się w sieci. Najnowsza, która obiegła w ostatnich godzinach wiele serwisów branżowych głosi, że firma Take-Two Interactive zarejestrowała domeny gtavi.com oraz gtavicecityonline.com. Wydawałoby się, że wszystko jest jasne – mamy potwierdzenie wielu ostatnich doniesień, że akcja najnowszej odsłony cyklu GTA będzie toczyła się w Vice City. Lecz po głębszym zbadaniu tej sprawy nie jest ona już tak oczywista.

Take-Two rejestruje domenę GTA Vice City Online? Wyjaśniamy sytuację - ilustracja #1
Powrót do Vice City z pewnością ucieszyłby wielu graczy.

Jak możemy zobaczyć na stronie Who.is, która jest źródłem ostatnich rewelacji na temat marki GTA, domena gtavicecityonline.com nie została zarejestrowana teraz, a już w 2009 roku, czyli nieco ponad rok po premierze „czwórki”. Natomiast gtavi.com „zaklepano” jeszcze wcześniej, bo w 2006 roku. Kilka miesięcy temu firma Take-Two jedynie odświeżyła rezerwacje odpowiednio do 2021 roku oraz 2022 roku. Wygląda zatem na to, że właściciele studia Rockstar po prostu zarezerwowali te adresy w ramach zabezpieczenia na przyszłość, aby - jeśli na przykład pojawiły się plany powrotu do Vice City - nie musieć płacić wysokich kwot odstępnego.

Całe to zamieszanie nie przekreśla rzecz jasna szans na Grand Theft Auto VI z akcją rozgrywającą się w Vice City. Na wszelkie oficjalne potwierdzenia musimy jednak poczekać na pierwszą zapowiedź od studia Rockstar. Kiedy ona nastąpi? Tego nie wiadomo. Niewykluczone jednak, że przyjdzie nam na nią jeszcze trochę poczekać.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Rockstar Games
  2. Oficjalna strona firmy Take-Two Interactive
  3. Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki