Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2021, 17:38

autor: hexx0

GTA 4 kolejnym remasterem Rockstara? Przeciek przybliża możliwy termin premiery

GTA 4 może doczekać się remastera w 2023 roku. Na dwa dni przed premierą Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition informatorzy donoszą o kolejnej grze Rockstara, która rzekomo ma zostać odświeżona. Czy to oznacza, że na GTA 6 poczekamy dłużej, niż zakładaliśmy?

W SKRÓCIE:
  • według użytkownika Twittera o pseudonimie RalphsValve w 2023 roku wyjdzie remaster GTA IV;
  • Rockstar miałby wydać odświeżoną wersję przygód Nico Bellica wraz z dodatkami z pakietu Episodes from Liberty City na PC, PS4, PS5, XOne i XSX|S;
  • produkcja byłaby pozbawiona trybu multiplayer.

O mającym zadebiutować pojutrze Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition dowiedzieliśmy się z internetowych przecieków. Czy może zatem dziwić, że na dwa dni przed premierą tej produkcji w sieci pojawiły się informacje o remasterze kolejnej odsłony cyklu, mianowicie GTA IV? Choć w zasadzie powinienem napisać: na osiem dni przed. Wieści o odświeżonej wersji „czwórki” – i pierwszego Red Dead Redemptionwypłynęły bowiem w ubiegłą środę w serwisie 4chan… który jednak nie jest zbyt wiarygodnym źródłem. Lecz dziś podobne doniesienia przedstawił użytkownik Twittera o ksywce RalphsValve – ten sam, który niedawno ujawnił informacje o rzekomo mającym wyjść w przyszłym roku Call of Duty: Modern Warfare 2.

GTA 4 kolejnym remasterem Rockstara? Przeciek przybliża możliwy termin premiery - ilustracja #1
Źródło: twitter.com/RalphsValve/status/1457887491537657857.

Oczywiście nie ma co ot tak wierzyć twitterowiczowi i warto podejść do jego spekulacji z dystansem. Niemniej warto im się przyjrzeć. Odświeżona wersja GTA IV miałaby się ukazać w 2023 roku na PC, PS4, PS5, XOne i XSX|S i zawierać „podstawkę”, której protagonistą był Nico Bellic, a także pakiet dodatków Episodes from Liberty City, w których kierowaliśmy innymi postaciami. W wydaniu miałby za to nie znaleźć się tryb multiplayer, który obecny był w „czwórce”, ale to nikogo by chyba nie zdziwiło – Rockstar ma przecież swoje GTA Online i nie będzie wchodził sobie w paradę.

No chyba że „gwiazdy rocka” postanowią upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu – swego czasu mówiło się bowiem o tym, że Liberty City stanie się częścią owej wieloosobowej produkcji (wtedy jeszcze będącej dodatkiem do GTA V). Co więcej, mimo że większość plotek podaje, iż GTA 6 zabierze nas do wzorowanego na Miami Vice City, to niektóre źródła sugerowały możliwość przynajmniej wykonania kilku misji w wirtualnym odpowiedniku Nowego Jorku. To w sumie daje nam nie dwie, a trzy pieczenie.

Rockstar nie jest firmą kojarzoną z remasterami, lecz jeśli te pogłoski się potwierdzą, może się to wkrótce zmienić. Pewnie nie szybko, bo oficjalną zapowiedź Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition dostaliśmy raptem miesiąc przed wyznaczoną datą premiery. Pytanie tylko, jak oceniać taki scenariusz – z jednej strony daje on bowiem większą nadzieję na remake bądź remaster pierwszego Red Dead Redemption, lecz z drugiej może oznaczać, że prace nad GTA 6 naprawdę idą bardzo opornie i poczekamy sobie na ten tytuł znacznie dłużej, niż zakładaliśmy.