Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2014, 10:25

autor: Renox

Grand Theft Auto V – testerzy ogrywają wersję PC na Steam

Zgodnie z informacjami, który pojawiły się na specjalnej podstronie serwisu Steam zawierającej różnego rodzaju dane i statystyki, dwóch testerów spędziło w czasie ostatniego weekendu 5-6 godzin, grając w Grand Theft Auto V na PC. Co więcej, okazuje się, że edycja tworzona z myślą o komputerach osobistych jest tworzona już od 2012 roku i najprawdopodobniej będzie główną platformą, w jaką celować zamierza Rockstar Games.

Data premiery GTA V na nową generację i PC coraz bliżej? - Grand Theft Auto V – testerzy ogrywają wersję PC na Steam - wiadomość - 2014-09-09
Data premiery GTA V na nową generację i PC coraz bliżej?

Wygląda na to, że być może już niedługo poznamy dokładną datę premiery Grand Theft Auto V w wersji na nową generację konsol i komputery osobiste. Wszystko dlatego, że w minioną niedzielę na Steam dwóch testerów (między 18:00 a 23:00) spędziło z omawianą produkcją 5-6 godzin, co zobaczyć można bardzo wyraźnie, przeglądając odpowiednią podstronę ze statystykami na platformie Valve. Nie oznacza to oczywiście, że już lada moment na pewno możemy spodziewać się ogłoszenia tak bardzo wyczekiwanej przez graczy daty premiery wspomnianych edycji gry, ale też nie można tego wykluczyć.

Poniżej zobaczyć możecie, jak wyglądają wspomniane statystyki:

Grand Theft Auto V – testerzy ogrywają wersję PC na Steam - ilustracja #2
Grand Theft Auto V – testerzy ogrywają wersję PC na Steam - ilustracja #3

Do sieci wyciekły również zapisy z wewnętrznych, deweloperskich dzienników odnośnie GTA V, które pochodzą podobno z wersji gry na PS3. Okazuje się, że pecetowa wersja omawianego tytułu znajduje się w fazie produkcji już od 2012 roku. Z jednej strony nie jest to zaskakujące, wszak niemal wszyscy liczyliśmy się z pojawianiem się gry w tej wersji prędzej czy później, ale z drugiej najprawdopodobniej wyjaśniałoby to pojawienie się profilu tego tytułu w sterownikach od AMD na początku tego roku.

Oprócz tego wiadomo, że testerzy już od czerwca zeszłego roku sprawdzają najnowszą odsłonę serii Grand Theft Auto i informują jej producentów o ewentualnych błędach. Wygląda też na to, że gra zapewni również wsparcie dla systemów x64-bitowych, ponieważ nie wykazano w tej kwestii żadnych nieprawidłowości. Co ciekawe, pecetowa edycja nowego sandboxa od Rockstar Games zdaje się być główną platformą, w jaką celują producenci. Wersje na PS4 i XOne nie zostały bowiem wyróżnione choćby krótką wzmianką w omawianym wycieku, chociaż nie da się ukryć, że stwierdzenie to może być odrobinę na wyrost. Sami możecie to ocenić.

Premiera Grand Theft Auto V na PC, XOne oraz PS4 nastąpi jeszcze przed końcem tego roku, najprawdopodobniej jesienią. Czekamy!