Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 stycznia 2020, 12:25

Gramy dla WOŚP - przegląd aukcji z branży growej [aktualizacja]

Już dziś 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji wiele rodzimych firm związanych z przemysłem growym wystawiło na aukcjach wartościowe przedmioty. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie pozycji, które mogą Was zainteresować.

28 lat pomocy WOŚP. Życzymy dalszych sukcesów. - Gramy dla WOŚP - przegląd aukcji z branży growej [aktualizacja] - wiadomość - 2020-01-15
28 lat pomocy WOŚP. Życzymy dalszych sukcesów.

Dziś 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Tegoroczna edycja skupia się przede wszystkim na zbiórce pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci. Celem finału jest zakup wyposażenia sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej czy zakładów diagnostyki obrazowej. Jednym z kilku haseł (choć nie przewodnim) jest „Gramy, bo lubimy”. Jako gracze możemy w pełni identyfikować się z tą dewizą i wspierać potrzebujących.

Dlatego, podobnie jak rok temu, przygotowaliśmy dla Was listę aukcji, na której znajdziecie przedmioty przygotowane przez rodzimych producentów i wydawców gier, a także przez redakcje poświęcone wirtualnej rozrywce. To zestawienie powstało w celu zebrania możliwie największej liczby licytacji w jednym miejscu i wsparcia fundacji Jurka Owsiaka. Na liście znalazły się też przedmioty wystawione przez firmę GRY-OnLine S.A., która po raz 16. wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszystkie licytacje od naszej redakcji znajdziecie pod tym adresem. Przypominamy również, że cały dochód z niedzielnej sprzedaży abonamentów zostanie przekazany na rzecz fundacji. A przed Wami pozostałe aukcje.

People Can Fly [aktualizacja]

Chętni odwiedzić polskie studio?
Chętni odwiedzić polskie studio?

Interesującą aukcję uruchomiło rodzime studio People Can Fly. Pracownicy zapraszają szczęśliwego zwycięzce na jeden dzień do nowej, warszawskiej siedziby firmy. Osoba, która wygra licytację dostanie szansę poznać kulisy pracy nad tytułami wysokobudżetowymi studia, w tym najnowszej produkcji - Outriders. Spotkanie odbędzie się w kwietniu bieżącego roku, a wizyta będzie wymagała podpisania umowy o zachowaniu poufności.

 1. Jeden dzień w People Can Fly - koniec aukcji: 31 stycznia, 16:00

11 bit studios

Autografy twórców to zawsze ciekawy dodatek.
Autografy twórców to zawsze ciekawy dodatek.

11 bit studios przygotowało coś specjalnego dla fanów gry Frostpunk. Firma wystawiła na aukcję bogate wydanie gry z autografami twórców (wykonanych srebrnym markerem na wewnętrznej stronie klapki). W zestawie znalazły się również przepustka sezonowa, artbook oraz dedykacja dla zwycięzcy licytacji, pisana przez pracownika.

 1. Frostpunk z dodatkami i autografami - koniec aukcji: 16 stycznia, 21:20

CD-Action

Najdłużej działające polskie czasopismo o grach wideo jak co roku dołączyło się do zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem wrocławska redakcja utworzyła aż 9 aukcji, gdzie czekają na Was gry i gadżety, ale nie tylko - są też paczki tematyczne. Podobnie jak rok temu, zdecydowano się na stworzenie trzech zestawów głównych, w których znajdziecie m.in. koszulki, plakietki, smycze, czapki, książki, breloki, wisiorki, plecaki, filmy, gry i wiele, wiele innych.

 1. Zestaw brązowy - koniec aukcji: 12 stycznia, 16:00
 2. Zestaw srebrny - koniec aukcji: 12 stycznia, 18:00
 3. Zestaw złoty - koniec aukcji: 12 stycznia, 20:00
Zestaw od CD-Action i Cenegi robi wrażenie.
Zestaw od CD-Action i Cenegi robi wrażenie.

CD-Action na potrzeby licytacji przygotowało także wspomniane paczki tematyczne, przygotowane we współpracy z Cenegą. Pierwsza z nich zawiera pakiet gadżetów, w którym znalazło się zatrzęsienie przedmiotów związanych z grami wydawanymi w Polsce przez firmę. Drugi komplet to zestaw Star Wars + Marvel.

 1. CD-Action i Cenega, zestaw gadżetów - koniec aukcji: 12 stycznia, 19:00
 2. CD-Action i Cenega, zestaw SW + Marvel - koniec aukcji: 12 stycznia, 17:00

Na koniec przygotowano coś specjalnie dla fanów czasopisma. Macie możliwość wylicytowania „pałaszowania” pizzy z redakcją (posiłek na koszt firmy, transport we własnym zakresie), egzemplarz magazynu z podpisami autorów (numer 02/2019 lub 03/2019) i dwie paczki z pracami Marka Lenca.

 1. Pałaszowanie pizzy z redakcją - koniec aukcji: 12 stycznia, 14:00
 2. Egzemplarz CD-Action z autografami - koniec aukcji: 12 stycznia, 15:00
 3. CD-Action i Marek Lenc - koniec aukcji: 13 stycznia, 18:30
 4. CD-Action i Marek Lenc, zestaw drugi - koniec aukcji: 13 stycznia, 19:30

Sztab Allegro

Wiedźmin 3 najlepszy.
Wiedźmin 3 najlepszy.

Firma Allegro przygotowała dwie aukcje skierowane do graczy. Pierwszą z nich jest limitowane wydanie ścieżki dźwiękowej z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z autografami zespołu Percival. W skład kompletu wchodzą dwa białe winyle z muzyką z podstawowej wersji gry, niebieski winyl z muzyką z dodatku Serca z kamienia oraz czerwony winyl z muzyką z dodatku Krew i wino. To ekskluzywne wydanie, którego nakład wynosił jedynie 250 sztuk (mówimy o egzemplarzach bez podpisów). Możecie także wylicytować wspólną kawę oraz godzinne granie z Brunecią - czyli tak naprawdę Katarzyną Cimochowską, popularną na Twitchu streamerką.

 1. Muzyka z gry Wiedźmin 3 - Percival 4xLP - koniec aukcji: 31 stycznia, 20:00
 2. Spotkanie i gra z Brunecią - koniec aukcji: 31 stycznia, 20:00

Muve.pl

Są tu jacyś fani Claptrapa? Bo sprawa jest.
Są tu jacyś fani Claptrapa? Bo sprawa jest.

Ciekawą aukcję zorganizował również sklep z grami wideo Muve.pl. Jej przedmiotem jest Borderlands 3 oraz gadżety poświęcone produkcji. W skład pakietu wchodzą gra w wersji na PS4 (wraz z DLC), kontroler DualShock 4 z motywem z gry, portfel, magnes na lodówkę, brelok, czapka, maskotka, kubek oraz zestaw przypinek. Jeśli jesteście fanami najnowszego tytułu studia Gearbox, to powinniście poważnie rozważyć ewentualną licytację.

 1. Borderlands 3 i zestaw gadżetów - koniec aukcji: 17 stycznia, 17:10

Hyperbook

Trzeba przyznać, że laptop prezentuje się znakomicie.
Trzeba przyznać, że laptop prezentuje się znakomicie.

Do zbiórki pieniędzy na specjalistyczny sprzęt przyłączyła się także firma Hyperbook, która wystawiła na aukcję limitowany model L14 ULTRA z logo WOŚP. Ekran laptopa ma przekątną 14 cali i wyświetla obraz w rozdzielczości 1920x1080. Co ciekawe, urządzenie może pochwalić się niezwykle wytrzymałą baterią (nawet 32 godziny pracy bez ładowania) oraz wagą wynoszącą zaledwie 990 gramów. Dodatkowo na pokładzie znalazły się dysk SSD Western Digital 240 GB, procesor Intel Core i5-10210U 4x1,6 GHz oraz zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics 620. Może na tym laptopie w Cyberpunka 2077 nie pogracie, ale zabierzecie go wszędzie.

 1. Hyperbook z logo WOŚP - koniec aukcji: 13 stycznia, 10:05

JaRock

Jak co roku, szczytną ideę wspierają twórcy z ekipy JaRock. Oprócz trwającego kilkadziesiąt godzin streamu, wystawili oni (wraz z partnerami) kilka naprawdę interesujących przedmiotów na aukcję. Pełen harmonogram transmisji oraz opis wszystkich powiązanych z WOŚP działań ekipy JaRock znajdziecie pod tym adresem. Przejdźmy jednak do przedmiotów licytacji. Z okazji 28. Finału przygotowano paczki sponsorowane przez znane na rynku firmy, takie jak CORSAIR, Bethesda, Trust Gaming czy Tracer (i inne).

 1. Paczka JaRock od CORSAIR + Bethesda + Pizza Dominium - koniec aukcji: 20 stycznia, 01:05
 2. Paczka sprzętu gamingowego Trust Gaming - koniec aukcji: 20 stycznia, 01:25
 3. JaRock i Lioncast - peryferia komputerowe - koniec aukcji: 20 stycznia, 01:20
 4. Sprzęt dla graczy od Bloody i Tracer - koniec aukcji: 20 stycznia, 01:30
Jeszcze dziś załapiecie się na stream.
Jeszcze dziś załapiecie się na stream.

A jeśli nie możecie się już doczekać premiery Dying Light 2, to koniecznie zajrzyjcie na aukcję oryginalnej figurki z gry, którą ufundowała firma Techland. Znajdziecie ją pod poniższym adresem.

 1. JaRock i Techland - figurka Dying Light 2 - koniec aukcji: 19 stycznia, 21:30

Sztab WOŚP Kraków

Wiedźmin 3 naj... oh, wait.
Wiedźmin 3 naj... oh, wait.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie również dostarczył coś ekstra dla miłośników gier. Tym czymś jest edycja kolekcjonerska Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu w wersji na Xboksa One. Przypominamy, że w jej skład wchodzą płyty z grą, ścieżka dźwiękowa, kompendium wiedzy, instrukcja, mapa świata na płótnie, wisiorek, figurka Geralta walczącego z gryfem, steelbook, naklejka oraz pudełko z autografami twórców.

 1. Edycja kolekcjonerska Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na Xbox One - koniec aukcji: 13 stycznia, 23:55

GRYOnline.pl

Plakat jest formatu A3.
Plakat jest formatu A3.

Wszystkie nasze aukcje znajdziecie pod tym adresem. W tym roku przygotowaliśmy dla Was masę atrakcyjnych gadżetów. Wśród nich znajdziecie zestaw z Destiny 2 czy Borderlands 3, a także gry NBA 2K20 z autografem Marcina Gortata i Darksiders Genesis w edycji kolekcjonerskiej. Oczywiście nie zabrakło czegoś „ekstra”. Tym razem jest to unikalny plakat świąteczny autorstwa Otisa, na którym podpisała się redakcja GRYOnline.pl i TVGRYpl.

To wszystkie aukcje, które udało się nam znaleźć, ale może się okazać, że jest ich znacznie więcej (lub są dopiero szykowane). Jeśli więc natkniecie się na licytację, której nie ma w naszym zestawieniu, dajcie nam znać w komentarzach, a my najszybciej jak to możliwe uzupełnimy listę. Pamiętajcie, gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

 1. Oficjalna strona internetowa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy