Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2022, 18:00

Gobliny w Gothic Remake będą bardziej krwiożercze, zobacz nową grafikę

Grafik koncepcyjnych z Gothic Remake ciąg dalszy. Po pełzaczach i krwiopijcach możemy zobaczyć, jak prezentują się odświeżone wizualnie gobliny.

Źrodło fot. Gothic / YouTube - Johan Ingeborg.
i

Studio Alkimia Interactive oraz firma THQ Nordic poszły za ciosem i zaprezentowały grafikę koncepcyjną następnego potwora z Gothic Remake. Po pełzaczach i krwiopijcach przyszła kolej na gobliny. Niewielkiej ich grupie – zebranej przy ognisku i zajadającej jakieś „smakołyki” – możecie się przyjrzeć poniżej.

Gobliny w Gothic Remake będą bardziej krwiożercze, zobacz nową grafikę - ilustracja #1

Gobliny w Gothic Remake.Źródło: THQ Nordic.

Wygląda na to, że gobliny z remake’u Gothica – podobnie jak zaprezentowany dwa tygodnie temu krwiopijca – będą nieco bardziej krwiożercze niż w oryginale. Z Waszych komentarzy pod poprzednią wiadomością wynikało, że średnio podoba Wam się taki kierunek, gdyż wszystkie te stworzenia nie są tak naprawdę potworami, tylko stanowią część fantastycznej fauny świata Gothica.

W zasadzie się z tym zgadzam. Nie spodziewam się jednak, by którakolwiek z tych istot miała wyglądać kropka w kropkę tak jak na grafice koncepcyjnej.

Chociaż akurat do goblinów ich odświeżony wygląd wydaje się całkiem pasować. Kto grał w Gothica, ten wie, jak irytujące potrafią być te małe skurczybyki – atakują całymi grupami, często składającymi się nie tylko ze „zwykłych” osobników, ale także silniejszych czarnych goblinów, a niekiedy również jeszcze potężniejszych goblinów wojowników. Nie mniej groźne są szkielety-gobliny – ich grupka jest w stanie pokonać nawet czarnego trolla w Gothicu II.

Warto tutaj dodać, że gobliny z Gothic Remake mieliśmy już okazję zobaczyć – i to w ruchu. W zeszłoroczną Wigilię firma THQ Nordic wrzuciła trailer z życzeniami bożonarodzeniowymi, w którym te stworki – ubrane w czerwone czapeczki – tańczyły wśród padających płatków śniegu. Możecie go zobaczyć tutaj. Poniżej zaś zamieszczam dla porównania grafikę goblina z oryginalnego Gothica.

Gobliny w Gothic Remake będą bardziej krwiożercze, zobacz nową grafikę - ilustracja #2
Goblin w oryginalnym Gothicu. Źródło: gothic.fandom.com.

Z powodów, które wymieniłem powyżej, stworki te bywają dużym zagrożeniem nie tylko dla żółtodziobów, ale także dla doświadczonych graczy. Chwila nieuwagi i trzeba wczytywać ostatniego „sejwa”.

W pierwszym Gothicu była jedna misja związana z goblinami, która mogła szczególnie zapaść Wam w pamięć. Nosi ona nazwę „Almanach starożytnych” i polega na odzyskaniu tytułowej księgi właśnie z łap goblinów, które zwędziły ją Talasowi – nowicjuszowi z Obozu Sekty. Jako że zadanie to należy wykonać w drugim rozdziale gry, gdy Bezimienny nie jest jeszcze zbyt silny, pozbycie się dużej grupy goblinów może nastręczyć niemałych trudności – zwykle nie wystarczy wpaść między nie i usiec wszystkie mieczem, trzeba pomóc sobie bronią dystansową bądź magią.

Kolejnymi grafikami deweloper i wydawca wydają się sugerować, że prace nad Gothic Remake idą bardzo dobrze. Pozostaje nam zatem czekać na jakieś konkrety – nie licząc tych, którymi podzielił się Kai Rosenkranz (patrz linki poniżej) – a także odświeżone wersje orków i innych mieszkańców Górniczej Doliny.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej