Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2021, 18:09

Twórcy Gothic Remake prezentują nowy wygląd pełzacza

Twórcy Gothic Remake opublikowali koncept art pełzacza. Dodatkowo udostępniono również system packi do Gothica i Gothica 2, które poprawiają działanie gier na nowych systemach operacyjnych.

W skrócie:

  1. Alkimia Interactive opublikowała concept art pełzacza z Gothic Remake;
  2. udostępniono również system pack do oryginalnego Gothica i Gothica 2.

Studio Alkimia Interactive przerwało milczenie i podzieliło się nowościami na temat Gothic Remake: opublikowało grafikę koncepcyjną prezentującą odświeżony wygląd pełzacza. Dodatkowo udostępniono również system pack do oryginalnego Gothica i Gothica 2.

Jak zapewne pamiętacie, pełzacze zamieszkiwały jaskinie w Górniczej Dolinie. Pokonując je, można było pozyskać komponenty, z których dało się wytworzyć pancerze, ponadto w jednym z zadań fabularnych musieliśmy pokonać ich królową. Grafikę prezentującą odświeżony wygląd stwora możecie zobaczyć poniżej.

Twórcy Gothic Remake prezentują nowy wygląd pełzacza - ilustracja #1
Źródło: https://steamcommunity.com/games/1297900/announcements/detail/3132812581017032783

Jeśli natomiast chodzi o system pack do Gothica i Gothica 2, to ułatwia on uruchomienie tytułów na nowszych systemach operacyjnych. Gry automatycznie włączają się w nowej wersji, jednak istnieje możliwość powrotu do pierwotnej edycji. W tym celu na Steamie należy wejść we „Właściwości” produkcji i w zakładce „Beta” wybrać opcję „original”.

Data premiery gry Gothic Remake nadal pozostaje nieznana. Wiadomo jednak, że ma ona trafić na PC, PS5 oraz Xboksa Series X/S. Tytuł otrzyma polską wersję językową (napisy i dubbing).

  1. Alkimia Interactive – oficjalna strona
  2. THQ Nordic – oficjalna strona