Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2021, 09:14

Gothic Remake otrzyma polski dubbing

Na Steamie pojawiła się karta gry Gothic 1 Remake. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że produkcja zaoferuje pełną polską wersję językową, czyli z dubbingiem.

GOTHIC 1 REMAKE W SKRÓCIE:
 1. Deweloperzy: Alkimia Interactive
 2. Wydawca: THQ Nordic
 3. Gatunek: RPG
 4. Platformy: PC, XSX, PS5
 5. Data premiery: Bóg jeden wie

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o postępach w pracach nad Gothic Remake, czyli nowej wersji kultowego RPG-a z 2001 roku. Teraz produkcja otrzymała kartę w serwisie Steam, dzięki czemu dowiedzieliśmy się trochę nowego na temat tego projektu.

Przede wszystkim okazało się, że Gothic 1 Remake otrzyma pełną polską wersję językową. Na razie nie wiadomo, jacy aktorzy wezmą udział w tworzeniu dubbingu. Warto przypomnieć, że głosy naszych rodaków mogliśmy usłyszeć we wszystkich wcześniejszych odsłonach serii, więc cieszy, że ta tradycja będzie kontynuowana

Na karcie gry w serwisie Steam udostępniono również wstępne wymagania sprzętowe wersji pecetowej, choć na razie podano tam tylko minimalną konfigurację potrzebną do zabawy, a i ona nie jest kompletna, gdyż brakuje w niej informacji o potrzebnym procesorze i karcie graficznej.

Gothic 1 Remake - minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: jeszcze nie ustalony
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: jeszcze nie ustalona
 4. Wersja DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 30 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Warto porównać to z wymaganiami grywalnego prototypu, który został udostępniony pod koniec 2019 roku. Widać, że od tego czasu twórcy zdecydowali się porzucić wsparcie dla Windowsa 7 oraz Windowsa 8.1.

Przypomnijmy, że Gothic 1 Remake zmierza na pecety oraz konsole nowej generacji. Na razie nie ujawniono planowanego terminu premiery.

 1. Alkimia Interactive – oficjalna strona
 2. THQ Nordic – oficjalna strona