Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2021, 17:30

Gothic Remake przygotuje nowe hiszpańskie studio

O tym, że remake kultowego Gothica powstaje, wiedzieliśmy już od roku. Teraz studio, które za niego odpowiada, zmieniło nazwę i poszukuje kolejnych pracowników.

W SKRÓCIE:
  • Produkcją remake’u Gothica zajmuje się studio Alkimia Interative.
  • Zespół powstał na bazie THQ Nordic Barcelona Studio.
  • W przeciągu najbliższych miesięcy mamy zobaczyć pierwsze efekty jego pracy.

THQ Nordic już ponad rok temu potwierdziło, że powstanie nowa wersja Gothica. Do tej pory pracami nad produkcją zajmowało się THQ Nordic Barcelona Studio. Dziś ujawniono jednak, że zespół zmienił nazwę na Alkimia Interactive. Wraz z tą przemianą studio zaczęło się także powiększać i nabierać bardziej unikalnego charakteru. Deweloperzy poszukują aktualnie kolejnych pracowników, którzy pomogą im w tworzeniu Gothica.

Pomimo trwającej wciąż rekrutacji, prace nad remakiem postępują według THQ Nordic w dobrym tempie. W przeciągu najbliższych kilku miesięcy jej efekty mają zostać przedstawione graczom. Alkimia Interactive jest więc pewne co do jakości swojej produkcji. Studio przejawia również duże ambicje, o których wspomniał Reinhard Pollice, szef zespołu.

Staramy się zbudować z Alkimia Interactive studio tworzące gry RPG najwyższej klasy. Naszą ambicją jest stanie się jednym z najlepszych deweloperów gier na pecety i konsole w południowej Europie.

Zespół zebrał się i rozpoczął produkcję gry już latem ubiegłego roku (pod nazwą THQ Nordic Barcelona Studio). Od tego czasu prace nad remakiem stale postępowały. Możemy się spodziewać, że nowy Gothic zawrze w sobie część elementów, które mieliśmy okazję zobaczyć w opublikowanym ponad rok temu demie. Trzeba jednak pamiętać, że był to wczesny prototyp, którego głównym celem było sprawdzenie zainteresowania graczy planowanym remakiem. Gra tworzona jest z myślą o PC oraz konsolach nowej generacji.