Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2021, 22:32

Rockstar dziękuje twórcy poprawki czasów ładowania w GTA Online. Będzie oficjalny patch [aktualizacja]

Firma Rockstar podziękowała twórcy poprawki czasów ładowania dla pecetowego wydania Grand Theft Auto Online. Wydawca zapowiedział też udostępnienie jej w ramach oficjalnej aktualizacji.

Aktualizacja

Użytkownik T0ST zamieścił aktualizację swojego wpisu poświęconego skróceniu czasów ładowania. Potwierdził w nim, że zapowiedziana poprawka do GTA Online będzie dostępna „wkrótce”, a on sam otrzymał od Rockstara 10 tysięcy dolarów. Pieniądze zostały przyznane w ramach programu wydawcy, który – o czym wspomnieliśmy w oryginalnej wiadomości – zwykle służy nagradzaniu graczy za odnalezienie poważnych luk bezpieczeństwa. T0ST próbował też dowiedzieć się więcej na temat „technicznych szczegółów”, ale nie otrzymał żadnych konkretów.

Oryginalna wiadomość

Na początku marca jeden z bywalców serwisu GitHub zdołał odkryć i usunąć przyczynę bardzo długich czasów ładowania pecetowego wydania Grand Theft Auto Online. Oczywiście rozwiązanie przygotowane przez użytkownika tosterCX (albo T0ST) było całkowicie nieoficjalne, a jego zastosowanie mogło zakończyć się zablokowaniem konta. Na szczęście jest dobra wiadomość dla tych, którym nie w smak takie ryzyko. Rockstar poinformował serwis PC Gamer o wynikach własnego dochodzenia, co ma przełożyć się na wydanie oficjalnej poprawki. Ta trafi do GTA Online w najbliższej aktualizacji. Twórcy podziękowali też użytkownikowi za odkrycie źródła problemu.

PC Gamer nie dowiedział się, kiedy dokładnie możemy spodziewać się debiutu tej poprawki. Nie wiemy też, czy wdzięczność Rockstara przełożyła się na coś więcej niż tylko słowa podziękowania. W końcu swego czasu firma przyznawała nagrody za znalezienie błędów w GTA Online, głównie tych umożliwiających niesłuszne zablokowanie konta innego gracza. Drastyczne skrócenie czasów ładowania może nie być tak poważną sprawą co kwestie bezpieczeństwa, ale wielu graczy przywita tę poprawkę z otwartymi ramionami. Część internautów twierdzi półżartem, że nagrodą dla T0ST-a za zmodyfikowanie plików gry może być… zablokowanie konta. Zabawne, ale w kontekście podziękowań Rockstara dla tosterCX raczej można wykluczyć taką możliwość.

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto Online
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto Online - multiplayer z potencjałem
  3. GTA Online – poradnik do gry