Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2022, 19:50

Prace nad Gothic Remake idą pełną parą; zobacz nowy wygląd krwiopijcy

Twórcy Gothic Remake zapewniają, że prace nad grą idą pełną parą. Na dowód tych słów zaprezentowali graczom nowy wygląd krwiopijcy.

Źrodło fot. ArcaniA / Spellbound / THQ Nordic.
i

Studio Alkimia Interactive oraz firma THQ Nordic zapewniły fanów, że nie zasypiają gruszek w popiele i prace nad Gothic Remake idą pełną parą. Na dowód tych słów zaprezentowano wygląd krwiopijców z nadchodzącej gry.

Te przerośnięte owady nieco się zmieniały w poszczególnych odsłonach serii. W „jedynce” miały kolor żółto-brązowy, w „dwójce” były czarno-szare, natomiast w „trójce” czerwone. Ich odpowiedniki w Gothic Remake będą przypominały mieszankę wszystkich trzech wersji – tyle że jeszcze bardziej drapieżną, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Zresztą zerknijcie sami na grafikę poniżej.

Prace nad Gothic Remake idą pełną parą; zobacz nowy wygląd krwiopijcy - ilustracja #1

Krwiopijca w Gothic Remake.Źródło: Gothic Remake / Steam.

Niewykluczone, że deweloper pragnie, by pojedynki z krwiopijcami w remake’u Gothica były bardziej wymagające niż w oryginale – zwłaszcza w początkowej fazie gry, gdy nawet jeden, dwa owady potrafią wykończyć gracza. Przed walką z nimi warto upewnić się, że mamy pod ręką łuk bądź kuszę i kilka strzał lub bełtów – w ten sposób zdecydowanie łatwiej trafić te latające paskudztwa.

Warto dodać, że w pierwszym Gothicu można nabyć księgę zatytułowaną „O krwiopijcach”. Jest ona bardzo krótka – stoi w niej jedynie kilka zdań (poniżej).

Ale w miejscu, gdzie grunt jest podmokły, a powietrze wilgotne, krwiopijcy zbierają się stadami, zwabione zapachem potu żywych istot. Swoimi żądłami uśmiercają ofiary i ucztują na ich krwi.

Myśliwi z bagien nauczyli się pozyskiwać żądła tych drapieżników. W tym celu nacinają wnętrzności krwiopijców i usuwają ostrożnie żądło wraz z otaczającą je tkanką. Następnie zeskrobują niejadalne mięso...

Co istotne, nie jest to pierwsza tego typu publikacja ze strony dewelopera i wydawcy. W grudniu 2021 roku zaprezentowano nowy wygląd pełzacza, czyli innego ikonicznego stwora ze świata Gothica.

Niestety od tego czasu otrzymaliśmy jedynie klimatyczny zwiastun demonstrujący Starą Kopalnię. Pół biedy, że rąbka tajemnicy mocno uchylił Kai Rosenkranz – twórca soundtracku do oryginalnej trylogii od zespołu Piranha Bytes i pierwszego Risena, który komponuje również ścieżkę dźwiękową remake’u. Streszczenia jego obszernych wypowiedzi znajdziecie poniżej.

Miejmy nadzieję, że tempo pracy twórców Gothic Remake jest szybsze niż częstotliwość ich publikacji. Inaczej przewidziany na 2023 rok termin premiery okaże się mrzonką. Dla przypomnienia dodam, iż produkcja zmierza na PC, PS5 i XSX/S.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

E3 2021