Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2022, 16:20

Nie martw się o muzykę w Gothic Remake, zadba o nią ukochany kompozytor

Studio Alkimia Interactive poinformowało, że ścieżkę dźwiękową do gry Gothic Remake stworzy Kai Rosenkranz – twórca soundtracku do oryginalnej trylogii od zespołu Piranha Bytes i pierwszego Risena.

Przynoszę znakomite wieści dla wszystkich fanów Gothica, którym spodobał się klimatyczny trailer remake’u „jedynki”, zaprezentowany podczas niedawnego THQ Nordic Digital Showcase. Odpowiedzialne za Gothic Remake studio Alkimia Interactive poinformowało dziś na Twitterze, że ścieżkę dźwiękową do gry skomponuje Kai Rosenkranz – twórca soundtracku do oryginalnej trylogii od Piranha Bytes i pierwszego Risena.

Jak możecie zaobserwować na powyższym filmiku, pojawiające się imię i nazwisko „Isaak Orkz Renn” to anagram słów „Kai Rosenkranz”. Gdyby okazało się to niewystarczającym potwierdzeniem udziału owego kompozytora w pracach nad remakiem Gothica, studio Alkimia Interactive opublikowało również jego zdjęcie z producentem wykonawczym gry Reinhardem Pollice’em, który na swoim koncie na Twitterze napisał:

To wspaniale mieć Kaia Rosenkranza w zespole. Niewielki fragment jego wkładu [w Gothic Remake – dop. red.] mogliście usłyszeć w opublikowanym przed dwoma tygodniami teaserze prezentującym Starą Kopalnię.

Nie martw się o muzykę w Gothic Remake, zadba o nią ukochany kompozytor - ilustracja #1
Kai Rosenkranz (po lewej) i Reinhard Pollice (po prawej). Źródło: Twitter / Reinhard Pollice.

Nic dziwnego, że ów teaser był tak klimatyczny. Oby tylko gameplay dorównał mu jakością. A skoro studio Alkimia Interactive jest obecne na tegorocznym gamescomie, istnieje cień szansy, że takowy na dniach zobaczymy.

Dla przypomnienia dodam, Gothic Remake ma się ukazać na PC, PS5 i XSX/S. Kiedy? Tego, niestety, na razie nie wiemy.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

E3 2021