Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2022, 12:10

Gothic Remake w polskich sklepach, sugerowana cena i termin premiery [Aktualizacja #2]

W polskich i zagranicznych sklepach można składać zamówienia przedpremierowe na Gothic Remake. W kartach produktu widnieje zarówno cena, jak i przybliżony termin wydania gry, będący być może czymś więcej niż jedynie „placeholderem”.

Aktualizacja #2

Oto obiecana oficjalna odpowiedź PLAION Polska:

Wykorzystana przy tworzeniu kart produktu data 31.12.2023 jest oczywiście jedynie datą tymczasową, z angielskiego tzw. „placeholder”. Gdy THQ Nordic ogłosi faktyczną datę premiery Gothic 1 Remake, to na pewno wszystkimi naszymi kanałami komunikacji o niej poinformujemy.

Tak zwana oficjalna spodziewana cena detaliczna (my, jako dystrybutor, nie możemy narzucać cen partnerom, możemy je jedynie sugerować) Gothic 1 Remake to w Europie Zachodniej 59,99 euro, co u nas przekłada się na ten moment na 279,99 zł. Wspomniani partnerzy handlowi mogą oczywiście oferować grę swoim klientom poniżej SRP, co zwykle czynią.

Aktualizacja #1

Otrzymaliśmy potwierdzenie od polskiego dystrybutora gry, czyli PLAION Polska (dawne Koch Media Polska), że podane poniżej informacje są oficjalne i zostały przygotowane w kooperacji z wydawcą gry Gothic Remake, THQ Nordic. Wkrótce opublikujemy w tym miejscu pełne oświadczenie firmy.

Oryginalna wiadomość

Niedawny zwiastun gry Gothic Remake przywrócił fanom serii nadzieję, że studio Alkimia Interactive to odpowiedni deweloper do wskrzeszenia tego kultowego cyklu. Zachwyt społeczności wzrósł jeszcze bardziej, gdy okazało się, że produkcja powstaje od zera (tj. nie na bazie dema), a jej ścieżkę dźwiękową skomponuje – tak jak w oryginale – Kai Rosenkranz.

Zapytany przez fanów na Discordzie, Niemiec nie potrafił podać choćby przybliżonego terminu premiery Gothic Remake. Stwierdził tylko, że twórcy nie zamierzają składać żadnych obietnic w tej kwestii, gdyż „nie potrzebujemy kolejnego niedokończonego Gothica”. Tymczasem w polskich i zagranicznych sklepach pojawiła się możliwość złożenia zamówienia przedpremierowego na grę.

Gothic Remake – termin premiery i cena według sklepów

Oferty są dostępne na stronach internetowych elektromarketów takich jak Media Expert, RTV Euro AGD, Neonet czy Media Markt, ale także w brytyjskim sklepie game.co.uk oraz w serwisie Amazon. Ceny wszystkich wydań – na PC, PS5 i XSX/S – wynoszą od 249 do 279 zł. Karty produktu sugerują zaś, że Gothic Remake wyjdzie w 2023 roku.

Gothic Remake w polskich sklepach, sugerowana cena i termin premiery [Aktualizacja #2] - ilustracja #1

Przykładowa oferta na Gothic Remake.Źródło: mediaexpert.pl.

Termin jest przybliżony, ale oficjalny, o czym zostaliśmy poinformowani przez firmę PLAION Polska (dawne Koch Media Polska).

Na Steamie bez zmian

Na Steamie, ani w PS Store, ani w MS Store nie da się na razie zamówić Gothic Remake. Żaden z tych sklepów nie podaje również ceny i daty premiery gry.

GOTHIC REMAKE NA XONE?

Gothic Remake zapowiedziano wyłącznie na PC i konsole nowej generacji, czyli PS5 oraz XSX/S. Tymczasem karty produktu niemal wszystkich sklepów informują, że produkcja wychodzi na Xboxa One i będzie jedynie kompatybilna z XSX/S. Kuriozalne? Okazuje się jednak, iż taka informacja widnieje na stronie gry w MS Store (patrz screen poniżej). Wygląda to na błąd, który sklepy bezwiednie skopiowały.

Gothic Remake w polskich sklepach, sugerowana cena i termin premiery [Aktualizacja #2] - ilustracja #2

Gothic Remake w MS Store.Źródło: xbox.com.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej