Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2022, 12:07

autor: Miriam Moszczyńska

Bany na 10 lat za cheatowanie w nowym MMO

Tower of Fantasy dalej boryka się z cheaterami. Wczoraj ukazała się nowa lista zbanowanych użytkowników oraz doprecyzowano kary, które oszuści otrzymają za swoje czyny.

Źródło fot. powyżej: twitter.com/ToF_EN_Official

Tower of Fantasy rozwija się szybko, ale w tyle nie pozostają również cheaterzy. Twórcy poinformowali o zbanowaniu kolejnych kont, a także doprecyzowali kary, które spotkają przyszłych oszustów.

10 lat bana za cheaty

Cheaty w ToF przestają być zabawne. Według informacji opublikowanych zarówno na Twitterze gry, jak i na jej oficjalnej stronie, liczba oszustów oraz ich działania znacznie zaburzają balans rozgrywki.

Co więcej, cheaterów nie brakuje również w trybie Bygone Phantasm (polegającym na pokonywaniu fal wrogów), co negatywnie wpływa na ranking uczestników.

Bany na 10 lat za cheatowanie w nowym MMO - ilustracja #1

Źródło: Twitter

W związku z powyższym twórcy przestali się „cackać” i zawiesili konta cheaterów na 10 lat. Kogo dokładnie dotyczy ta kara? Są to gracze, którzy używali zewnętrznych programów do zdobywania materiałów w grze. Ten sam los spotkał cheaterów z Bygone Phantasm, choć ci dodatkowo usunięci zostali z rankingu w aktualizacji do wersji 1.5. Łącznie takich banów posypało się ponad tysiąc.

Co ważne, uczciwi gracze mają otrzymać rekompensatę za udział w nierównej rywalizacji. Twórcy mają świadomość, że ich działania są jedynie tymczasowe. Zapewniają jednak, że nie poprzestaną i będą dalej konsekwentnie walczyć z oszustami.

Bany idą w tysiące

Poza ogłoszeniem dotyczących kar, dostaliśmy również nowe dane na temat liczby cheaterów. Wczoraj z gry wykluczonych zostało ponad 3 tysiące kont. Tak prezentuje się liczba banicji na poszczególnych serwerach.

  1. Azja-Pacyfik: 407
  2. Ameryka Północna: 454
  3. Europa: 1086
  4. Ameryka Południowa: 235
  5. Azja Południowo-Wschodnia: 1189

Udostępniona została także lista (co prawda ocenzurowanych) nazw kont oraz powody otrzymania kary. Na sam koniec warto wspomnieć, że choć banowanie cheaterów jest niczym walka z wiatrakami, to społeczność ToF docenia starania twórców, którzy starają się stworzyć jak najlepsze środowisko do gry.

  1. Zamiast miliona postaci mamy milion błędów. Tower of Fantasy mnie pokonało
  2. Tower of Fantasy – poradnik do gry