Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2022, 14:34

autor: Miriam Moszczyńska

Cheaterzy znowu zabijają MMO, tym razem Tower of Fantasy

Tower of Fantasy jak na MMO przystało boryka się z cheaterami. Pierwsi oszuści już posmakowali sprawiedliwości, choć nie wszystkie bany zostały przydzielone odpowiednim osobom.

Tam, gdzie MMO, zawsze znajdą się jacyś cheaterzy i nie inaczej jest w przypadku raczkującego Tower of Fantasy. W oficjalnym komunikacie twórcy poinformowali o zbanowaniu 1706 użytkowników na całym świecie, choć realnie dało to bardzo niewiele.

Lista zbanowanych graczy

Poza samą informacją o banach udostępniona została również pełna lista kont, które używały cheatów lub skryptów. Co prawda nie otrzymaliśmy nazw kont per se – lista pełna jest pseudonimów, którymi oszuści posługiwali się już w grze.

Najwięcej banów posypało się w Europie oraz południowo-wschodniej Azji i choć można by pomyśleć, że problem cheaterów jest w większości zażegnany, to gracze twierdzą inaczej.

Cheaterzy są i mają się dobrze

Jak zauważył Kielos, najwięksi oszuści wciąż znajdują się na serwerach, co oznacza nic innego, jak to, że udało im się ominąć falę banów. Na zrzucie ekranu poniżej możecie zobaczyć gracza, posiadającego 7.5 poziom Suppressora.

Cheaterzy znowu zabijają MMO, tym razem Tower of Fantasy - ilustracja #1
Źródło: Reddit

Co w tym dziwnego? To, że ulepszanie urządzenia ograniczone jest przez maksymalny poziom postaci, który aktualnie wynosi 40. Z kolei Suppressor 5.0 wymagałby zdobycia 41. poziomu.

Sprawę komplikuje to, że w komentarzach niejednokrotnie pojawiały się osoby, które zostały zbanowane za modyfikowanie jednego z plików tylko po to, by uporać się z BSOD (Blue Screen of Death) i móc normalnie grać.

Banowanie ma miejsce, jeśli podmieniłeś ksophon_64.sys, niezależnie od tego czy używałeś jakichkolwiek cheatów np. z cheat engine. To znaczy, że jeśli podmieniłeś go tylko po to, aby zapobiec BSOD, to i tak dostaniesz bana – wyjaśnił some-chemist.

Tower of Fantasty jak New World?

Gracze nie potrzebowali dużo czasu, aby dojść do wniosku, że Tower of Fantasty skończy najpewniej tak samo jak New World. Obie gry od początku borykają się z falami cheaterów, co zniechęca zwykłych graczy do wchodzenia do gry.

Sytuacji nie polepsza to, że założenie konta w Tower of Fantasy jest darmowe, przez co cheaterzy mogą w zasadzie w nieskończoność tworzyć kolejne profile, aż im się nie znudzi.

  1. Zamiast miliona postaci mamy milion błędów. Tower of Fantasy mnie pokonało
  2. Tower of Fantasy – poradnik do gry