Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2017, 18:55

autor: Ender

Get Even – znamy datę premiery polskiego horroru akcji

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Get Even. Produkcja ukaże się pod koniec maja na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Tytuł jest pierwszoosobową przygodową grą akcji zrealizowaną w konwencji horroru, za którą odpowiada polskie studio The Farm 51.

O Get Even usłyszeliśmy po raz pierwszy w grudniu 2013 roku. Tytuł został wówczas zapowiedziany przez gliwicki zespół ze studia The Farm 51, który ogłosił również, że w procesie powstawania gry wykorzystana zostanie technologia fotogrametrii. Pozwala ona na zdigitalizowanie fizycznych obiektów i przekształcenie ich w fotorealistyczne modele 3D. Na ubiegłorocznych targach gamescom twórcy udostępnili demo produkcji oraz podzielili się dalszymi szczegółami związanymi z projektem, takimi jak obsługiwane platformy sprzętowe oraz przewidywana data premiery. Firma Bandai Namco Entertainment, będąca oficjalnym światowym wydawcą Get Even, ogłosiła dziś, że gra trafi na półki sklepowe 26 maja i ukaże się równocześnie na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Get Even łączy w sobie cechy pierwszoosobowego horroru, eksploracyjnej przygodówki, a także strzelanki. W trakcie zabawy wcielamy się w detektywa Cole'a Blacka, który budzi się po wypadku w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Bohater odkrywa, że nie może sobie przypomnieć żadnych szczegółów związanych ze swoją przeszłością, poza jednym wyraźnym i niepokojącym go wspomnieniem. Podczas rozgrywki rozwiązujemy różnego rodzaju zagadki oraz wchodzimy w interakcje z otoczeniem, eksplorując kolejne lokacje z pomocą telefonu komórkowego, który pełni funkcje mapy, kamery i latarki. Od czasu do czasu zmuszeni jesteśmy również walczyć, korzystając z dostępnego arsenału broni palnej.

  1. Graliśmy w grę Get Even – Ethan Carter z pistoletem
  2. Oficjalna strona internetowa studia The Farm 51