Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2017, 10:37

autor: Entelarmer

Get Even z 15-minutowym pokazem rozgrywki

Serwis Eurogamer udostępnił nowy gameplay z gry Get Even. Filmik prezentuje pierwszy kwadrans z rozgrywki, zdecydowanie niebędący łagodnym wprowadzeniem do polskiej produkcji.

Serwis Eurogamer opublikował kolejny pokaz rozgrywki z Get Even – najnowszej produkcji rodzimego studia The Farm 51 (Necrovision). Tym razem możemy zapoznać się z pierwszymi piętnastoma minutami w polskiej mieszance horroru, strzelanki i gry przygodowej, mającej zadebiutować w maju na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Nie ma co jednak liczyć na spokojne wprowadzenie do gry, o czym możecie przekonać się sami na filmiku poniżej. Całość mocno kojarzy się z takimi tytułami, jak Condemned: Criminal Origins i raczej nie przypadnie do gustu osobom o słabych nerwach.

Już w tym krótkim wstępie widać zapożyczenia z różnych gatunków. Gracze będą przekradać się za plecami przeciwników i dyskretnie ich eliminować, ale nie zabraknie też fragmentów typowych dla strzelanin, z trybem bullet time włącznie, jak również elementów znanych z gier przygodowych. A wszystko to w atmosferze rodem z horrorów psychologicznych, będącej wynikiem zarówno otoczki fabularnej, jak i ponurego charakteru lokacji. Zwiedzanie zrujnowanych wnętrz budynków przeplatane jest przez wycieczki na zewnątrz, lecz szare, deszczowe otoczenie raczej nie poprawia nastroju. Klimat buduje też muzyka, czasem nieobecna, czasem wręcz aż nazbyt natarczywa. Nagranie prezentuje też ekwipunek bohatera, w tym smartfon pełniący funkcję dyskretnego interfejsu i wyposażony w wiele przydatnych funkcji, takich jak skanowanie lokacji, minimapa i termowizja. Jedną z ciekawszych jest możliwość podłączenia urządzenia do karabinu wraz z specjalną nakładką, co pozwala na strzelanie zza rogu bez wychylania się.