Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2013, 08:29

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Get Even - zapoowiedziano polską strzelankę z fotorealistyczną oprawą graficzną

Studio The Farm 51, znane z takich gier jak NecroVision, Deadfall Adventures czy też Painkiller Hell & Damnation, zapowiedziało nową produkcję - Get Even. Będzie to strzelanka z fotorealistyczną grafiką, która trafi na rynek w 2015 roku.

Polskie studio The Farm 51 zapowiedziało swój nowy projekt - Get Even. Będzie to FPS, który od reszty konkurencji ma się wyróżniać przede wszystkim oprawą graficzną. Tytuł najprawdopodobniej trafi na rynek w 2015 roku na konsole nowej generacji oraz komputery PC, jednak już dziś możemy przekazać Wam kilka informacji na jego temat.

Get Even to gra stworzona w studiu The Farm 51. - Get Even - zapoowiedziano polską strzelankę z fotorealistyczną oprawą graficzną - wiadomość - 2013-12-14
Get Even to gra stworzona w studiu The Farm 51.
Get Even w skrócie:
  • Gra stworzona w polskim studiu The Farm 51
  • Tytuł stawia na fotorealistyczną oprawę graficzną, połączenie singla z multiplayerem oraz kampanię przedstawioną z perspektywy dwóch bohaterów
  • Premiera nastąpi w 2015 roku na konsolach nowej generacji oraz komputerach PC

Deweloperzy produkcji nie skupiają się na fajerwerkach graficznych, lecz stawiają na fotorealizm. To, co zobaczymy na ekranie, opierać się będzie na skanach 3D prawdziwych lokacji oraz postaci i zostanie po raz pierwszy wykorzystane na taką skalę w grach wideo. Stworzona na potrzeby projektu technologia cały czas jest rozwijana przez studio, które współpracuje z placówkami naukowo-badawczymi i zewnętrznymi specjalistami. Wstępne efekty ich pracy obejrzycie na pierwszych screenach z Get Even.

Tytuł połączy ze sobą w jedno tryby single i multiplayer. W kampanii dla jednego gracza inne osoby będą mogły dołączyć do gry w każdej chwili, by wcielić się w rolę postaci kierowanych wcześniej przez sztuczną inteligencję. Ma to zapewnić nieprzewidywalność rozgrywki i znacznie większe wyzwanie.

Ciekawie zapowiada się także sposób prowadzenia fabuły. Pełna wersja Get Even podzielona ma być na dwie kampanie, „które pokażą te same wydarzenia, z perspektywy dwóch walczących ze sobą bohaterów”. Historia opowiadana ma być nie za pomocą scenek przerywnikowych, lecz przez eksplorację i interakcję z otoczeniem.

„Nie szukamy bezpośredniego starcia z gigantami rynku FPS. Nawet gdybyśmy mieli możliwość podjęcia rękawicy w bitwie na marketing i skalę produkcji, nie interesuje nas to. (…) W tym gatunku ciągle można zaproponować coś świeżego, a obecnie rynek otworzył się na nietypowe rozwiązania. Gracze stali się głodni nowych doświadczeń, które nie bazują na hollywoodzkim modelu narracji i konstrukcji gry rozbijającej fabułę i wyzwania na dwie oddzielne domeny. Właśnie dla takich graczy tworzymy GET EVEN" – powiedział szef studia The Farm 51, Wojtek Pazdur.

Get Even - zapoowiedziano polską strzelankę z fotorealistyczną oprawą graficzną - ilustracja #2The Farm 51 to jeden z najbardziej znanych polskich deweloperów, mający swoją siedzibę w Gliwicach. Studio znane jest z takich produkcji jak NecroVision czy też Painkiller Hell & Damnation. W listopadzie bieżącego roku firma wypuściła na rynek swoją ostatnią grę Deadfall Adventures, której recenzję przeczytacie w tym miejscu.

Get Even posiadać ma fotorealistyczną oprawę graficzną. - Get Even - zapoowiedziano polską strzelankę z fotorealistyczną oprawą graficzną - wiadomość - 2013-12-14
Get Even posiadać ma fotorealistyczną oprawę graficzną.