Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2016, 19:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gears of War 4 - ponad dwudziestominutowa prezentacja nowej Hordy

Z okazji targów PAX West w serwisie IGN opublikowano trwający ponad dwadzieścia minut fragment rozgrywki z trybu Hordy, który pojawi się w grze Gears of War 4. Na nagraniu ukazano dziesięć pierwszych fal wrogów, korzystanie z Fabricatora i nie tylko.

Kilka dni temu studio The Coalition ujawniło pierwsze informacje na temat trybu Horde 3.0, który znajdziemy w grze Gears of War 4. Podczas PAX West zaprezentowano faktyczną rozgrywkę, której spory fragment opublikowano w serwisie IGN. Pokazano na nim pierwszych dziesięć fal (łącznie do pokonania będzie pięćdziesiąt) oraz chyba najciekawszy element nowej hordy – urządzenie nazwane Fabricator. Podczas walki z pokonanych przeciwników wypadają części, które zbieramy, a następnie zanosimy do rzeczonego gadżetu. W ten sposób dokładamy się do wspólnej dla całej drużyny puli środków, przeznaczanych na nabywanie rozmaitych elementów obronnych, np. kolców układanych na ziemi czy też wieżyczek. Zarówno Fabricator, jak i wytwarzane w nim przedmioty, możemy ustawiać właściwie w dowolnym miejscu na mapie.

Jak widać na załączonym materiale, oraz na wszystkich wcześniejszych nagraniach, Gears of War 4 nie będzie grą rewolucyjną względem poprzednich odsłon. Na szczęście w produkcji pojawi się kilka nowinek – oprócz mechanicznych DeeBee i nowych bohaterów, w grze znajdziemy także noże, zniszczalne osłony, z których mogą wyskakiwać przeciwnicy, potężne burze diametralnie zmieniające warunki panujące na polu walki czy też właśnie wspomniany Fabricator w Hordzie.

Tytuł ukaże się na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych (tylko Windows 10) 11 października bieżącego roku.

Gears of War 4 opowie o przygodach JD Feniksa, Kait Diaz oraz Delmonta „Del” Walkera – trójce przyjaciół, którzy muszą stawić czoła nowemu niebezpieczeństwu w postaci stworów Swarm. Rozpanoszyli się oni na planecie Sera po wydarzeniach ukazanych w oryginalnej trylogii, ale to nie jedyne zagrożenie, gdyż bohaterowie będą także zmuszeni do walki z androidami DeeBee, o których obecnie nie wiemy zbyt wiele.

Gears of War 4 - ponad dwudziestominutowa prezentacja nowej Hordy - ilustracja #1